Informacje i nowości

PONS Online Dictionary – bezpłatny słownik na iOS

PONS Online Dictionary - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Znajomość języków obcych to obecnie konieczność. Jest to niezbędne w pracy, w podróży, a także w codziennym życiu. Jednak często, nawet znając w miarę dobrze jakiś język, może zajść potrzeba sprawdzenia jakiegoś słowa lub usłyszenia jego prawidłowej wymowy.

Tutaj z pomocą przychodzi nam najnowsza aplikacja serwisu PONS.com o nazwie PONS Online Dictionary. Jest to, krótko mówiąc, słownik online w formie wygodnej aplikacji, którą możemy zainstalować na naszym telefonie i mieć ją zawsze przy sobie.

Program jest bardzo prosty w użyciu. Wybieramy języki (ten z którego tłumaczymy i ten na który tłumaczymy) i wpisujemy interesujące nas słowo. Już podczas wpisywania program podpowiada nam wyrazy pasujące do tego, co już wpisaliśmy. Oprócz zobaczenia tłumaczenia danego słowa, możemy posłuchać także jego wymowy, co moim zdaniem jest największą zaletą aplikacji.

Niestety do korzystania z programu potrzebujemy połączenia z internetem, co niestety może być uciążliwe, zwłaszcza podczas podróży za granicę. Bez dostępu do wifi opłaty za korzystanie z internetu poprzez roaming raczej nie będą należały do niskich.

Plusem jest to, że program posiada opcję „ulubione”. Możemy tam dodać słówka, które trudno nam zapamiętać lub przygotować sobie zestaw do powtórzeń i nauki. W takim wypadku korzystamy już z nich w trybie offline. Widzimy jednak wyłącznie podstawowe tłumaczenie słowa, bez dostępu do wymowy.

Aplikacja jest darmowa i uniwersalna – działa na wszystkich urządzeniach z iOS.

[appstore id=577741918]

Komentarze
To Top