Gry na iOS i OS X

NFS: Most Wanted – kolejny hit z serii Need for Speed

Need for Speed: Most Wanted - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Need for Speed: Most Wanted to wyprodukowana przez Electronic Arts gra samochodowa, stanowiąca bezpośredni sequel hitu z 2005 roku. Gracze wcielają się w role kierowców luksusowych samochodów i uczestniczą w emocjonujących, nielegalnych wyścigach na ulicach wirtualnej metropolii.

NFS: Most Wanted przynosi wiele nowości. Tym razem EA zaskoczyło mnie jak najbardziej pozytywnie, tworząc grę, która po serii niezbyt udanych Need for Speedów na iOS stawia poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie. Pytanie tylko, czy EA utrzyma poziom wydając w przyszłości kolejnego NFS?

Need for Speed: Most Wanted - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Przede wszystkim, w nowej odsłonie pojawił się lepszy model kontroli pojazdu i uszkodzeń, przy jednoczesnym uproszczeniu sterowania. Pojawiły się też różnorodne pojazdy, pogrupowane w kilka kategorii. Grafika jest na poziomie dobrym z plusem. Grę testowałem na iPhone’ie 4 i iPadzie 2, i wszystko jest jak najbardziej w porządku, aczkolwiek aby poczuć i wykorzystać w pełni jej możliwości najlepiej jest posiadać iPhone’a 5, iPoda touch najnowszej generacji, bądź najnowszego iPada z ekranem Retina.

Gra zachwyca od samego początku, zaczynając od samouczka, potem poprzez włączenie się do wirtualnego świata nielegalnych wyścigów, idąc przez modyfikacje pojazdów, mapę wyścigów, aż po samiutki koniec gry, kiedy to już osiągnie się wszystko, co jest możliwe. Gra została bardzo dobrze dopracowana i przystosowana do pracy na iOS, z czego nie jeden gracz powinien być zadowolony.

Gra zaskakuje swoją prostotą nie jednego „wyjadacza”, posiada wiele nowych możliwości, które były ograniczone, bądź nie były w ogóle dostępne w starszych wersjach gier na system iOS. Najważniejsze zmiany i możliwości:

  • Zdobywanie punktów do globalnego rankingu NFS: Most Wanted.
  • Tuning pojazdów został mocno zmieniony. Możemy wprowadzić jedynie dwie modyfikacje osiągów pojazdu, które są aktywne tylko przez jeden wyścig. Musimy przez to dobierać je bardzo mądrze, bo płacimy za nie za każdym razem.
  • Usunięto tuning wizualny (co akurat niektórym może nie przypaść do gustu) – możliwa jest tylko zmiana lakieru i to tylko z ograniczonej palety kolorów.
  • Dodano nowe tryby wyścigów, zaktualizowano stare.
  • W każdym wyścigu wymagane jest posiadanie samochodu z danej grupy (np. SUV), co wymusza na nas kupowanie pojazdów różnej klasy.
  • W wyścigach usilnie będzie nam przeszkadzać policja, którą będzie zajeżdżać nam drogę, będzie próbowała zepchnąć nas z trasy, bądź zorganizuje blokadę.
  • Gra kładzie nacisk na elementy społecznościowe – dodano możliwość integracji z kontem Origin.
  • Gra zawiera dużo elementów zapożyczonych z gry Burnout Paradise. Możemy niszczyć auta przeciwników, wykonując takedowny, rozbijać bramki i billboardy. Postępy w grze oparte są o tzw. Speed Points – punkty przyznawane za wygrywanie wyścigów, eksplorację miasta oraz ucieczki przed policją.

[youtube id=”Z_LLjr8J_o4″ width=”600″ height=”350″]

Reasumując, gra jest warta swojej ceny i daje o wiele więcej niż jej poprzednicy. Osobiście szczerze ją Wam polecam. Ekipa Electronic Arts tym razem naprawdę się postarała, w rezultacie czego gra gwarantuje masę rozrywki, czy to na iPhone’ie, iPodzie czy iPadzie. 😉

PS. Warto skorzystać z trwającej wciąż świątecznej promocji – NFS: Most Wanted dostępne jest za jedyne 0,89 €!

[appstore id=540925500]

Komentarze
To Top