Gry na iOS i OS X

Archer HD – bronimy miasta przed hordami potworów

Archer HD - iOS (iPhone, iPod touch)

Archer HD to pierwsza, prosta gra typu „defence” autorstwa polskiej firmy Cluain.

Naszym zadaniem w grze jest obrona miasta przed kolejnymi hordami potworów.

Zadanie nie jest proste, ponieważ na początku dysponujemy wyłącznie jednym łucznikiem stojącym na straży twierdzy. Dopiero wraz z niszczeniem kolejnych wrogów będziemy zdobywać pieniądze, które pozwolą nam zwiększyć naszą siłę, szybkość strzelania, dokupić kolejnego łucznika, bądź nauczyć się nowych czarów, dzięki którym łatwiej powstrzymamy nadchodzącą falę potworów.

Archer HD - iOS (iPhone, iPod touch) Sterowanie w grze jest proste – przesuwając palcem po ekranie wskazujemy cel naszym łucznikom. Schody zaczynają się, kiedy mamy szybszych przeciwników, w których nie jest już tak łatwo trawić.

Gra oferuje nam:

  • 100 poziomów z coraz silniejszymi przeciwnikami
  • kilka rodzajów potworów
  • ulepszenia zwiększające siłę naszego łucznika
  • system osiągnieć
  • tryb dla dwóch graczy

Ostatni punkt – „tryb dla dwóch graczy” uważam za ciekawy pomysł. W tym trybie gramy z drugą osobą na jednym urządzeniu. Ekran zostaje podzielony na pół – a my, musimy bronić się przed potworami wysłanymi przez drugiego gracza, jednocześnie sami także je wypuszczamy, atakując w ten sposób drugą osobę. Wygrywa gracz, któremu uda się dłużej bronić.

Największym minusem gry jest według mnie mało czytelny interfejs, m.in. z powodu zastosowania czcionki stylizowanej na pismo gotyckie.

[youtube id=”-2eQy33cl1Y” width=”600″ height=”350″]

Gra korzysta ze znanego pomysłu i nie wnosi do rozgrywki specjalnych innowacji. Mimo to jest całkiem przyjemna, aczkolwiek wymaga jeszcze trochę dopracowania i poprawek. Ponieważ jest to pierwsza gra, życzę twórcy powodzenia i wiele zapału w tworzeniu kolejnych aplikacji 🙂

Archer HD dostępne jest w AppStore w polskiej wersji językowej, w dwóch wersjach – free (z reklamami) i płatnej (bez reklam).

[appstore id=588001338][appstore id=587996953]

Komentarze
To Top