Gry na iOS i OS X

Air Wings – ruszamy na podbój przestworzy papierowym samolocikiem

Air Wings - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

W zeszłym roku możnaby rzecz, że gorączkowo szukałem gry, która wciągnie mnie na długie godziny. Najbardziej zależało mi na trybie multiplayer, abym mógł wykonywać różnorakie interakcje z innymi graczami. Po dosyć mozolnych poszukiwaniach kolega polecił mi grę Air Wings. Nie jest to gra nowa i być może wielu z Was już się z nią zetknęło. Dla tych, którzy jednak nie mieli okazji w nią jeszcze zagrać, przygotowałem krótki opis.

Air Wings - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

W grze sterujemy jednym z kilku papierowych samolocików-zabawek. Na początku do dyspozycji mamy tylko jeden model (pozostałe możemy zakupić), jednak w żaden sposób nie przeszkadza to w dobrej zabawie. Nasz samolocik wyposażony jest w broń strzelającą papierowymi kulkami, jednak amunicję możemy bardzo szybko zastąpić ołówkami, rzutkami, itd.

Po kilkunastominutowej grze w trybie singielplayer (trening), podczas którego mogłem zapoznać się z różnymi wskazówkami wyświetlającymi się w lewym dolnym rogu ekranu, stwierdziłem, że obeznałem się już mniej więcej z grą i jak najprędzej przystąpiłem do podboju przestworzy.

Aby do niego przejść, wpierw musimy wejść do gry i nacisnąć przycisk Play Game. Następnie wybieramy tryb gry: Battle bądź Friend Rematch (czyli pojedynek ze znajomym). Gdy już wybierzemy jeden z typów gry (mój wybór to Battle), musimy wybrać, czy chcemy grać w 2 – 4 graczy, czy w równe 4. W tej chwili przyciskamy Play Now i odczekujemy chwilę,aby GameCenter dopasowało nam aktywnych graczy.  Zazwyczaj aktywnych jest od kilkudziesięciu do kilkuset osób, co świadczy też o tym, że mimo dłuższego czasu od premiery, gra wciąż cieszy się niemałą popularnością.

Jeśli jeszcze nie graliście w Air Wings – koniecznie spróbujcie! Jeśli już graliście – może warto powrócić do gry raz jeszcze? Osobiście – bardzo polecam. Mimo grafiki, która nie powali nas na kolana, gra na prawdę wciąga! 🙂

Air Wings dostępne jest za darmo, w wersji uniwersalnej na wszystkie urządzenia z iOS.

[appstore id=496386846]

Komentarze
To Top