Informacje i nowości

Google Glass – wiadomości tekstowe i nawigacja niebawem także na iOS!

Google Glass

Projekt Google Glass niebawem rozszerzy swoje wsparcie dla iPhone’ów, których właścicielami są jednocześnie posiadacze okularów firmy Google. Wśród nowych funkcji urządzenia, wyróżnić należy możliwość tworzenia wiadomości tekstowych oraz łatwy dostęp do nawigacji. Do tej pory z funkcji tych mogły korzystać jedynie osoby posiadające telefony z systemem Android i to za sprawą specjalnie przystosowanej do tego aplikacji.

Okulary te (za pomocą połączenia Bluetooth) ściągają dane z modemu komórkowego zainstalowanego w iPhone’ie. Niestety, do tej pory liczba funkcji Google Glass była ograniczona.

Google Glass chętnie współpracują z każdym iPhone’em, czy to poprzez Bluetooth, czy poprzez dowolne połączenie Wi-Fi – ważne, żeby smartphone miał dostęp do sieci. Od teraz użytkownicy iPhone’ów, za pomocą tych niezwykłych okularów, dotrą do celu, będąc prowadzeni krok po kroku. I to jest właśnie jedna z kluczowych możliwości tego urządzenia.

Okulary firmy Google, kosztują obecnie 1.500 $, a liczba ich posiadaczy jest ograniczona. Krążą pogłoski, że w przyszłym roku cena ta zostanie zredukowana i dzięki temu Google Glass trafią do szerszego grona odbiorców.

To Top