Aplikacje na iOS i OS X

Yoink – schowek, który pokochasz

Yoink to narzędzie, które pokochacie w 2 minuty od momentu instalacji. Jest to niezwykły systemowy schowek plików, folderów i adresów. Możemy kopiować do niego grafikę, pliki czy adresy stron www, zarówno z folderów systemowych jak i stron internetowych (włączając w to pasek adresu przeglądarki), ale i też całe foldery.

Konfiguracja

Aplikacja jest malutka, ale niezwykle dopracowana. Jest to mały widżet, pojawiający się w ustalonym przez nas miejscu (cztery rogi ekranu plus środek lewego i prawego boku). W normalnej pracy nieinwazyjny i nieprzeszkadzający w pracy. Posiadam 23-calowy monitor, dlatego nawet jak się pojawi, a nie chcę w danym momencie go używać, to nic się nie dzieje. Dla osób z mniejszymi ekranami pewnie usytuowanie w lewym dolnym rogu będzie najodpowiedniejszym miejscem.

Ustawić można też czas, po jakim ma pojawić się widżet. Ja mam ustawioną 1 sekundę, bo jak wcześniej wspomniałem, dla mnie jest nieinwazyjny, a w jedną sekundę akurat przesuwam pliki z prawej części ekranu do lewej.

Kolejną konfiguracją jest klawisz aktywacyjny. Ja ustawiłem F5 i nie koliduje mi to z innymi aplikacjami.

Przykłady użytkowania

Ciężko mi napisać o Yoink coś więcej, dlatego posłużę się przykładami:

[list_style class=”list_simple” ]

  • Chcemy skopiować 2 obrazy i plik .doc z folderu A do jakiegoś uploadera przeglądarkowego (np. do Facebooka). Zaznaczamy te pliki i przesuwamy do lewej. Pojawia się widżet, zostawiamy w nim te obrazki. W międzyczasie używamy systemowego schowka do innych celów. Yoink nadal trzyma nam te 3 pliki. Po 3 minutach odpalamy F5, łapiemy nasze pliki i wrzucamy np. do przeglądarki. Gotowe.
  • Chcemy sobie skopiować URL z paska przeglądarki do Yoinka celem zapisania URL na dysku. Nie chcemy dodawać go do paska zakładek bo potrzebujemy go tylko na chwilę. Zaznaczamy adres, przeciągamy do Yoinka i gotowe. Potem możemy go przerzucić do maila czy nawet na Biurko i pozostanie on w formie odpalającego się URLa. Klikamy i otwiera nam się strona w domyślnej przeglądarce.
  • Chcemy zrzucić sobie kilka obrazków i pliki PDF czy DOC ze strony www do systemu. Zamiast klikać prawym, zapisz jako, etc lub zrzucać je na ten mały fragment pod przeglądarką, koło docka, wystarczy złapać obrazek i zrzucić do Yoinka. A potem, jak już wszystko zrzucimy, to jednym przeciągnięciem do interesującego nas folderu

[/list_style]

Powiem, że jest to jedna z nielicznych aplikacji realnie rozwiązująca problemy przy pracy i zwiększająca efektywność. Polecam każdemu, kto dużo pracuje na plikach. Ja nie wyobrażam sobie teraz pracy bez takiej małej aplikacji. Ode mnie dycha!

Mamy dla Was kilka kodów, pozwalających pobrać program za darmo. Kody pojawią się w komentarzu, około 20:00.

[download]

[appstore id=457622435]

To Top