Gry na iOS i OS X

Recenzja Limbo na iOS

Limbo - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Limbo to produkcja, której nie trzeba specjalnie przedstawiać. Gra szybko stała się  hitem, który zdobył rzeszę fanów swoim wyjątkowym klimatem i oprawą artystyczną. Limbo została bardzo dobrze oceniona przez wielu recenzentów oraz zdobyła wiele nagród – głównie za najlepszą produkcję niezależną. Teraz, po niespełna trzech latach od swojej premiery, pojawia się na urządzeniach mobilnych z iOS.

Limbo to dwuwymiarowa gra platformowo-logiczna. Głównym elementem rozgrywki jest szukanie sposobu na dalszą drogę i pozostanie przy życiu. Śmierć to nieodłączny element Limbo. Mechanika gry została zaprojektowana w taki sposób, abyśmy musieli zginąć kilka razy zanim znajdziemy  rozwiązanie danego problemu. Na szczęście śmierć nie frustruje, a jedynie motywuje do kolejnych prób i zmiany taktyki. Gra zapisuje się często, tak więc nie będziemy musieli żmudnie powtarzać tych samych poziomów po kilka razy. Poziom trudności rośnie w miarę naszego postępu, tak więc początki nie są takie trudne jak mogłoby się wydawać.

Limbo - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Fabuła to dosyć kontrowersyjny temat gdyż praktycznie jej tutaj nie znajdziemy. O naszym bohaterze nie dowiemy się za wiele, tak samo jak i o miejscu w którym się znajduje. Tajemniczość przedstawionego świata nadaje grze świetnego klimatu i jest jednym z najlepszych elementów gry. Nie znajdziemy tu nawet samouczka dotyczącego sterowania lub jakiegokolwiek wprowadzenia do fabuły. Wszystkiego musimy nauczyć się samemu – dokładnie tak, jak nasz bohater.

[youtube id=”Y4HSyVXKYz8″]

Limbo to z pewnością świetna produkcja, która odniosła już ogromny sukces na komputerach i konsolach, a teraz podbija urządzenia mobilne. Jeśli jeszcze nie graliście w Limbo to zdecydowanie świetna okazja to nadrobienia zaległości. Jeśli wolicie natomiast zagrać na komputerze, to wersja na komputery Mac OS X dostępna jest w Mac App Store (druga ikona poniżej).

[download]

[itunes id=656951157][itunes id=481629890]

To Top