Informacje i nowości

Firma Dell i jej pierwszy smartwatch – czy okaże się hitem?

DELL - Smartwatch

Prawdopodobnie już tej jesieni firma Apple wypuści na rynek swój najnowszy produkt, a chodzi oczywiście o zegarek [iwatch], który będzie niemałą konkurencją dla Samsunga, Microsoftu czy LG. A dodatkowo teraz pojawia się nowy konkurent: firma Dell.

Wiceprezes międzynarodowego działu komputeryzacji w firmie Dell, Sam Burd, ujawnił w The Guardian, że jego firma szuka obecnie pomysłów na urządzenia nadające się do noszenia, np. zegarki typu smartwatch. Burd wie, że Dell musi zaproponować coś nowego, aby móc utrzymać się na rynku.

Interesujące jest to, że komputery stają się coraz mniejsze i tak oto posiadanie takiego zegarka uatrakcyjniłoby nasze codzienne życie. Jak przyznał Sam Burd, wyzwaniem dla jego firmy będzie stworzenie czegoś dobrego, nie ponosząc przy tym zbyt wielkich kosztów.

Burd oczekuje, że urządzenia typu smartwatch, ale i inne przenośne gadżety będą przodowały w najbliższych latach na rynku nowych technologii, z jednym wyjątkiem – żaden nowy wynalazek nie jest w stanie zagrozić iPadowi, który od samego początku przoduje we wszelkich rankingach popularności.

Firma Dell nie ogłosiła jeszcze daty wydania swojego smartwatcha i wszystko wskazuje na to, że nie dowiemy się tego w najbliższej przyszłości. Z kolei Apple musi się przygotować na kolejne konkurencyjne projekty, których z pewnością będzie tylko przybywać. Jak myślicie, czy nowy produkt marki Dell może stanowić poważne zagrożenie dla iWatcha?

To Top