Informacje i nowości

Apple rozważa zakup firmy odpowiedzialnej za sensor 3D do Microsoft Kinect

PrimeSense

Jak donosi serwis calcalist.co.il, Apple jest bardzo zainteresowane przejęciem izraelskiej firmy PrimeSense, odpowiedzialnej za sensor 3D do jednego z najpopularniejszych kontrolerów gier ostatnich lat – Microsoft Kinect, za sumę 280-300 milionów dolarów. PrimeSense została założona w 2005 roku w Tel Aviv, przez organizację non-profit o nazwie OpenNI, certyfikującą i promującą kompatybilność i interoperacyjność tzw. „naturalnej interakcji” z urządzeniami i oprogramowaniem.

Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, firma z Cupertino będzie mogła ulepszyć Apple TV lub stworzyć od podstaw kontroler ruchu i tym samym, dodając własną, przysłowiową „cegiełkę” do rynku tego typu urządzeń, dogonić w tej dziedzinie Microsoft.

Plany Apple w tym kierunku są na tyle poważne, że koncern przygotował patent urządzenia, które miałoby stworzyć właśnie PrimeSense. Wcześniej izraelska firma współpracowała z Asusem nad podobnym pomysłem, lecz nie doszedł on do skutku – w zamian firma zrobiła dla Asusa małej wielkości chipy do telefonów i tabletów. Notabene, to też jeden z powodów, dlaczego firma z Cupertino chce przejąć PrimeSense.

3d-imaging-apple-patent

PrimeSense to niejedyna izraelska firma, na którą poluje Apple. Wcześniej Apple wykupiło za ponad 400 milionów dolarów firmę Anobit, specjalizującą się w produkcji pamięci flash. Teraz funkcjonuje ona jako jedna z central Apple R&D w tym kraju.

 

To Top