Informacje i nowości

iWatch ze stopu „ciekłego metalu”?

Liquid metal

Apple od niemalże 3 lat ma kontrakt na wytwarzanie przedmiotów ze stopu „ciekłego metalu” (ang. Liquidmetal) przy użyciu najnowszej technologii.

Teoretycznie pozwala to produkować przedmioty bardzo cienkie, lekkie oraz elastyczne, lecz proces samego ich wytwarzania jest bardzo trudny. Jak na razie jedynym przedmiotem Apple wykonanym za pomocą takiego stopu jest zawleczka do kart SIM w iPhone’ie.

Firma z Cupertino ma już rozwiązanie problemu, które postanawia użyć do produkcji [iwatch]a, co zostało udokumentowane w kolejnym patencie. Z dokumentu wynika, że rozwiązaniem problemu jest, masowy proces formowania blachy ze stopu amorficznego i może być użyty przy produkcji iPhone’a, iPada, iPoda Touch oraz właśnie iWatcha. To rozwiązanie, jak twierdzi Apple, działa już  przez 15 lat i może wyprodukować około 6 tysięcy kilometrów blachy ze stopu „ciekłego metalu” rocznie, o grubości 0,1 mm i o szerokości od 25mm do 3 metrów. Cały proces technologiczny jest podobny do technologii „płaskiej szyby”, używanej w produkcji szyb.

Sam patent nie znaczy zbyt wiele – nie omawia ani dokładnie samego procesu wytwarzania, ani detali dotyczących użycia danego „ciekłego metalu”. Mówi właściwie tylko o ilościach wyprodukowanej blachy na potrzeby urządzeń Apple.

To Top