Informacje i nowości

Nowe produkty i nowe usługi w dziedzinach istniejących, i nowych

Tim Cook

Dyrektorzy Apple klasycznie udzielają wymijających odpowiedzi jeśli tylko temat schodzi na kwestię nowych produktów.

Ogłoszone wyniki finansowe za Q3 2013 nie są rewelacyjne w porównaniu z rokiem ubiegłym. Tim Cook pytany o rozwój Apple, jak zwykle odpowiada:

Jesteśmy tu po to, aby robić dobre produkty. Uważamy, że jeśli skupimy się na tym, i zrobimy to naprawdę dobrze, wyniki finansowe przyjdą same. Zaczynamy od produktu, ponieważ wierzymy, że najważniejsze jest to, że nasi klienci uwielbiają nasze produkty i chcą je mieć.

Ponieważ firma nie wprowadziła w ostatnim czasie do sprzedaży żadnego nowego produktu, wielu zastanawia się, co przyniesie dla Apple, pod względem finansowym, okres wakacji.

Na pewno wszystko powinno się poprawić jesienią. Tim Cook już kilkakrotnie powtarzał, że najwięcej zmian czeka nas właśnie w końcowym okresie roku 2013 i w roku 2014.

Naszym motorem napędowym zawsze będą nowe produkty i nowe usługi, w dziedzinach istniejących i nowych.

Nowe dziedziny to zdecydowanie coś poza iPhone’em, iPadem i komputerami Mac. Do tego Peter Oppenheimer (Apple CFO) powiedział, że Apple będzie miało „bardzo pracowitą jesień”.

Produktami, których możemy się spodziewać, to przede wszystkim iPhone 5S z czytnikiem linii papilarnych, chociaż jeśli wierzyć ostatnim plotkom, to z powodu różnych problemów związanych właśnie z nowym sensorem, możemy nie ujrzeć nowego smartphone’a tak szybko. Kolejny, niemal pewny produkt to iPhone Lite, czyli tańsza wersja telefonu, dostępna w kilku wersjach kolorystycznych.

Oprócz tego sporo mówi się o iPadzie Mini 2 z wyświetlaczem Retina oraz iPadzie 5, jednak co do pojawienia się tego pierwszego, przynajmniej z lepszym wyświetlaczem, można mieć póki co także sporo wątpliwości. Ostatnio pojawiły się także plotki o tańszej wersji iPada, która może pojawić się równolegle z 5-tą, klasyczną generacją urządzenia.

W przypadku komputerów Mac, oczekiwać możemy nowych MacBooków Pro z procesorami Haswell, które w połączeniu z OS X Mavericks mogą znacznie wydłużyć czas pracy na baterii.

I na koniec produkt, który najbardziej można wpasować do „nowych dziedzin”, czyli [iwatch]. Z wielu raportów wynika, że Apple nad nim pracuje – pojawia się wiele patentów, plotek, a ponadto Apple zarejestrowało już w kilku krajach znak handlowy i nazwę „iWatch”. Data premiery i tak naprawdę forma urządzenia jest jednak wciąż wielką niewiadomą.

I chciałbym, żeby zostało tak aż do premiery. Chciałbym, żeby Apple pozytywnie mnie w tym roku zaskoczyło.

To Top