Poradniki i tutoriale

Przed instalacją iOS 7 sprawdź dostępne aktualizacje aplikacji

App Store - update

Należę do osób, które nie zwlekają z instalacją aktualizacji. Wykonuję je najczęściej zaraz po ich pojawieniu się – zarówno w przypadku aplikacji, jak i systemu. Często nawet nie wgłębiam się i nie czytam dokładnie, co jakaś aktualizacja wnosi.

Dzisiaj jednak moją uwagę zwróciła aktualizacja jednej z gier – nic ważnego – jakaś darmowa gra, którą ściągnąłem na iPada w celu szybkiego przejrzenia i przetestowania. Treść opisu dała mi jednak do myślenia i szybko sprawdziłem wszystkie inne aktualizacje. Brzmiał on mniej więcej (piszę z pamięci) następująco:

Zainstaluj tę aktualizację i uruchom grę, zanim zainstalujesz [ios7]. Inaczej może się okazać, że utracisz zachowany stan gry.

W związku z jutrzejszym pojawieniem się nowego iOSa czeka nas na pewno wiele aktualizacji przeróżnych aplikacji. Biorąc pod uwagę powyższy przykład – warto przed zainstalowaniem nowego [ios7] przejrzeć listę dostępnych aktualizacji w App Store i zobaczyć, czy ich autorzy nie mają dla nas jakichś dodatkowych zaleceń, których nie wykonanie może grozić utratą danych lub straceniem save’a!

Zalecam też wszystkim zajrzenie do wczorajszego artykułu, który poświęciłem wykonaniu kopii bezpieczeństwa naszego urządzenia z iOS.

To Top