Informacje i nowości

Znacznie lepszy następca iPada Mini – iPad Mini z ekranem Retina

iPad mini Retina

iPad Mini został oficjalnie zaktualizowany! Nowa wersja nie różni się wyglądem od swojego starszego brata, lecz jest troszeczkę (dokładnie o 29 gram) cięższa.

Najważniejszą nowością nowego iPada Mini, jest oczywiście ekran Retina. Nowy wyświetlacz, daje możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 2048 x 1536 px, do daje 326 pikseli na cal.  Jest to bardzo znacząca różnica względem poprzedniego modelu.

Apple również, unifikując swoje urządzenia, postanowiło dodać do tegorocznej wersji 7,9-calowego tabletu, 64-bitowy procesor A7 wraz z koprocesorem M7. Tak jak w iPadzie Air, zobaczymy w nim także kamerę o rozdzielczości 5 MPx z funckjami takimi jak autofokus, wykrywaniem twarzy, możliwość wykonania zdjęcia w HDR czy nagrywanie filmików w rozdzielczości 1080p.

Podobieństwa do 9,7-calowego modelu na tym się nie kończą – tutaj również ujrzymy moduł WiFi z transmisją na poziomie 300 Mb/s oraz Bluetooth 4.0.

iPad Mini z ekranem Retina dostępny będzie w listopadzie (dokładna data premiery nie została podana), w dwóch wariantach – w kolorze srebrnym z białym przedem oraz gwiezdna szarość z czarnym przodem.

Różnica cen w tym przypadku niestety jest spora i to w górę – o 250zł powiększono cenę modeli z WiFi, a o 400 zł modeli z WiFi/LTE. Tak więc, już za najtańszą wersję 16 GB z WiFi przyjdzie nam zapłacić 1699 zł.

iPad mini Retina

 

Nowością w przypadki iPada mini jest dodanie wariantu 128 GB za którego zapłacimy odpowiednio 2899 zł/3399 zł. Na pocieszenie, Apple daje nam możliwość darmowego pobrania pakietów iLife i iWorks w wersji na iOS.

iPad mini 1. generacji wciąż pozostaje w sprzedaży.

To Top