Aplikacje na iOS i OS X

Duże zmiany w aplikacji Facebook Messenger

Facebook Messenger

Od jakiegoś czasu Facebook usilnie zmuszał mnie do używania na iPhone’ie aplikacji Messenger, zamiast głównej aplikacji Facebook. W zasadzie (ponieważ nie miałem dużego wyjścia) udało mu się, chociaż nie wiem czy Mark będzie zadowolony z efektu. Ponieważ Facebooka używam głównie do komunikacji, przestałem już niemal całkowicie zaglądać do głównej aplikacji, a tym samym do tego, co dzieje się na tablicy.

Nie wiem, czy podobnie jest w przypadku innych użytkowników? Nie mniej jednak widać, że Facebook zdecydowanie bardziej zaczął się ostatnio aplikacją Messenger interesować (czyżby niedługo miały się tam pojawić reklamy?). Dziś w nocy udostępniono sporą aktualizację, która po pierwsze całkowicie zmieniła wygląd programu, przystosowując go do designu [ios7].

Nowa wersja aplikacji synchronizuje się także z naszymi kontaktami w telefonie; możemy też zobaczyć, kto z naszych znajomych korzysta z Messengera. Dodatkowo, aplikacja prosi nas o podaniu numeru telefonu i jego weryfikację, co o ile mi wiadomo, ma pozwolić wysyłać z poziomu aplikacji SMSy i przenieść wszystkie nasze tekstowe konwersacje do jednego miejsca. Jak dla mnie brzmi to całkiem ciekawie, jednak funkcja póki co nie jest chyba jeszcze aktywna na iPhone’ie/w Polsce.

[appstore id=”454638411″]

To Top