Aplikacje na iOS i OS X

Rzepka – interaktywny wiersz Juliana Tuwima

Rzepka - Julian Tuwim

Kilka dni temu do App Store trafiła interaktywne wydanie zabawnego wiersza Juliana TuwimaRzepka.

Kolorowe animacje i zmagania z rzepką będziemy oglądać słuchając niepowtarzalnego głosu Piotra Fronczewskiego. Wyświetlane na ekranie obrazki są interaktywne, chociaż niestety – możliwości interakcji nie ma tutaj zbyt wiele.

Ważnym elementem jest możliwość włączenia wyświetlania tekstu wiersza, co można wykorzystać przy nauce czytania lub w celu samodzielnego przeczytania historii swojemu dziecku.

[margin /]

Gdy młody Czytelnik zapozna się już z całą historią, a rzepkę w końcu uda się wyciągnąć, można przejść do edukacyjnych gier i zabaw, które stanowią dodatkowy element aplikacji.

Gier jest 5 i są to:

[list_style class=”bookmark” ]

  • Pamięć (gra memo)
  • Przeciąganie rzepki (dla dwóch osób)
  • Puzzle (wiadomo 😉 )
  • Układanka (ćwiczymy pamięć układając postacie w kolejności z wiersza)
  • Wyliczanka (nauka liczenia i poznawanie cyfr)

[/list_style]

Cała oprawa audio-wizualna jest wykonana bardzo dobrze, a Piotr Fronczewski kolejny raz wyśmienicie spisał się w roli lektora. Nawigacja jest prosta i przejrzysta. Aplikację jak najbardziej polecam!

PS. Zapraszam również, do zapoznania się z interaktywnym wydaniem innego z wierszy Tuwima – Lokomotywy[appstore id=587865562 type=price], opisywanej na łamach AppleCenter.pl.

[margin_border /]

Kody do App Store

Dzięki uprzejmości twórców mam dla Was 2 kody do App Store, które pozwolą pobrać aplikację za darmo. Napiszcie w komentarzu poniżej, dlaczego chcielibyście zdobyć aplikację i kto z niej będzie korzystał (dziecko, młodszy brat lub siostra?). W piątek (17.01.2013) wieczorem wybiorę dwóch zwycięzców.

[appstore id=725531737]

To Top