Plotki

Prawdopodobne wielkości ekranów w iWatchu i iPhone’ie 6

Firma DisplaySearch, wykorzystując swoje źródła w łańcuchu dostaw Apple, uzyskała informacje na temat rozmiarów wyświetlaczy, które obecnie są w fazie rozwoju. Na podstawie tych danych można nieco spekulować na temat tego, jakie urządzenia mobilne z nadgryzionym jabłkiem zobaczymy w tym roku.

Raport DisplaySearch - styczeń 2014

Jednym z nowych, najbardziej oczekiwanych urządzeń jest oczywiście [iwatch], który według powyższego raportu może otrzymać wyświetlacz 1,3″ lub 1,6″ i wymiarach 320×320 px, co w zależności od przekątnej ekranu przełoży się na rozdzielczość 348 lub 278 ppi. Niewykluczone też, że urządzenie pojawi się w dwóch rozmiarach, jako np. wersja damska i męska.

W przypadku iPhone’a możliwości mamy już więcej i częściowo potwierdzają one dotychczasowe doniesienia, jakoby iPhone 6 mógł pojawić się w dwóch rozmiarach. Trudno jednak na chwilę obecną wywnioskować, czy Apple wprowadzi do sprzedaży smartphone o identycznym wymiarze, jak obecne modele i drugi model większy (np. z ekranem 5,5″), czy może zwiększeniu ulegnie też model podstawowy (do 4,7″).

Dodatkowo jakiś czas temu pojawiły się plotki, że Apple może chcieć stworzyć phablet (fablet), czyli urządzenie będące połączeniem smartphone’a z niedużym tabletem. 

Jak widać, znaków zapytania w tym temacie jest jeszcze bardzo wiele i aby móc snuć bardziej konkretne przypuszczenia musimy poczekać na więcej przecieków.

A na koniec pytanie do osób zainteresowanych większym iPhone’em – który z powyższych wymiarów ekranów uważacie za najlepszy?

[source name=”DisplaySearch” url=”http://www.displaysearchblog.com/2014/01/new-display-sizes-and-formats-to-look-for-in-2014/”]

To Top