Plotki

iPhone 6 z ekranem „bezel-free”

iPhone 6 - 4,7" i 5,5"

Powołując się na The Korea Herald, iPhone 6 ma być wyposażony w ekran „bezel-free”, co oznacza, że pomiędzy kantem (krawędzią) ekranu, a kantem (krawędzią) telefonu nie będzie wolnej przestrzeni, co oczywiście zwiększy „obszar roboczy”, na podobieństwo Samsunga Galaxy S5.

Na razie nie podano żadnych znaczących szczegółów, lecz wiadomo, że Apple pracuje nad własnym prototypem, gdzie ekran będzie pełnił funkcję czytnika linii papilarnych. Samsung, jak na tą chwilę, nie jest zainteresowany produkcją ekranów typu „bezel-free” wraz z tą funkcjonalnością, tłumacząc to przeszkodami, jakie firma napotyka podczas badań nad tym rozwiązaniem.

Ostatnie doniesienia mówią także o większym i zakrzywionym ekranie na bokach, lecz według The Wall Street Journal, z tym będziemy musieli poczekać. Oczywiście to tylko przypuszczenia i Bloomerg nie zgadza się ze zdaniem WSJ.

Osobiście, nie przepadam za takimi doniesieniami. Będę skłonny uwierzyć w prawdziwość plotek dopiero, gdy do internetu wyciekną autentyczne zdjęcia części nowego modelu telefonu Apple. Do tego czasu, można jedynie spekulować nad tym, co planują na ten rok inżynierowie firmy z Cupertino.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com%2F2014%2F02%2F11%2Fiphone-6-said-to-adopt-bezel-free-display%2F&h=sAQFgzn4F]

To Top