Informacje i nowości

iTunes Festival po raz pierwszy w USA

iTunes Festival 2014

Apple ogłosiło, że po raz pierwszy planuje zorganizować iTunes Festival w USA. Dotychczas wszystkie festiwale były organizowane wyłącznie w Londynie, najczęściej we wrześniu.

Tym razem iTunes Festival będzie częścią SXSW (South by Southwest – festiwal filmowy i muzyczny) i odbędzie się w dniach 11 do 15 marca w Austin w Teksasie. Ze względu na różnicę czasu, w Polsce będzie to 12 do 16 marca. W trakcie festiwalu swoje koncerty zagrają m.in. Coldplay, Keith Urban, Pitbull, Imagine Dragons i ZEDD.

iTunes Festival w Londynie był dla Apple niewiarygodnym sposobem, aby podzielić się miłością do muzyki z naszymi klientami – powidział Eddy Cue, starszy wiceprezes ds. oprogramowania i usług internetowych. Jesteśmy podekscytowani niesamowitą listą artystów i uważamy, że SXSW jest idealnym miejscem, aby iTunes Festival zadebiutowało w USA.

Podobnie jak w przypadku poprzednich festiwali, każdy będzie mógł słuchać i oglądać koncerty za pomocą darmowej aplikacji na urządzeniach z iOS, w programie iTunes na komputerach Mac oraz poprzez Apple TV.

[margin_border /]

Update – 19.02.2014 17:20

Apple udostępniło wstępny program koncertów. W związku z różnicą wynikającą ze stref czasowych, nie jest to niestety dla nas najkorzystniejsze pora do oglądania koncertów na żywo:

iTunes Festival 2014

[appstore id=ITUNES_FESTIVAL_2014 name=”iTunes Festival 2014″ premiere=”marzec 2014″]

[source name=”Apple” url=http://www.itunesfestival.com]

To Top