Gry na iOS i OS X

Flappy Bird ma duże szanse, by powrócić do App Store!

Flappy Bird

Dong Nguyen, twórca „niesławnej” aplikacji Flappy Bird, która powodowała wręcz bezgraniczną frustrację, zamierza udostępnić ją ponownie w App Store, a wszystko to dzięki jej fanom. Jeden z nich zapytał na Twitterze Nguyena o tę sprawę i uzyskał bardzo ciekawą odpowiedź:

Tak, lecz nie prędko.

 

Drugi z fanów zdołał z nim porozmawiać na tegorocznym Games Developer Conference w San Francisco i również otrzymał informację twierdzącą, o możliwości przywrócenia Flappy Bird do mobilnego sklepu Apple.

flappybirdcreatorgdc

Dong Nguyen zaznaczył podczas wywiadu z Rolling Stone, że mógłby ponownie zaprezentować swoją nietypową produkcję, lecz jak mówił, była to tylko możliwość. W tym samym wywiadzie, twórca wyznał, że usunął aplikację ze sklepu, ponieważ przyciągała zbyt dużą uwagę i była zbyt uzależniająca.

Jak wiadomo, dzięki popularności Flappy Bird, Dong zarabiał więcej niż 50 tysięcy dolarów dziennie z samych reklam i pomimo usunięcia gry z App Store, ta nadal na siebie zarabia. Jednakże, owa popularność sprawiła, że pojawiło się mnóstwo klonów, których celem było skorzystanie z sukcesu tytułu Nguyena.

Nie jest jeszcze wiadomo, kiedy nastąpi ponowna premiera tytułu, lecz autor już zaznacza, że pojawi się wraz z ostrzeżeniem, które notabene zobaczymy w samej grze i będzie ono brzmieć:

Zrób przerwę!

 

Osobiście myślę, że wycofanie gry było wręcz bezsensowne, lecz mogą się za tym kryć poważniejsze powody niż „uzależniająca” lub „przyciągająca zbyt dużą uwagę”, ponieważ nikt, powtarzam nikt normalny, nie zabiłby przysłowiowej „kury znoszącej złote jaja”. Ale jak widać w tym przypadku, przysłowiowa kura zarabia na siebie nawet „pośmiertnie”, co mogę uznać za wytłumaczenie. Ciekaw jestem, co będzie, gdy aplikacja wróci do App Store – mam nadzieję, że jej klony szybko znikną.

[appstore id=Flappy_Bird name=”Flappy Bird”]

[source type=”Źródło” name=”Macrumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/03/19/flappy-bird-return/”]

To Top