Informacje i nowości

Apple potwierdza odejście Grega Christie

Apple - logo

Apple potwierdziło odejście Grega Christie, o którym wspominałem w poprzednich artykułach, związanych z pracami nad iPhonem oraz w przypadku drugiej batalii sądowej pomiędzy amerykańską firmą, a Samsungiem. 

Firma wystosowało w związku z tym oficjalne oświadczenie dla Financial Times, z którego wynika, że odejście Grega było planowane od dawna i nie ma bezpośredniego związku z kłótnią pomiędzy nim, a Jonym Ive.

Greg planował odejście w tym roku, po prawie 20 latach pracy w Apple. Miał znaczący wkład w rozwój każdej z marek i zbudował zespół, który współpracował z Jonym Ivem przez lata.

Christie rozpoczął pracę w Apple w 1996 roku i to właśnie dzięki niemu, możemy „przeciągnąć ekran”, aby odblokować nasze iPhone’y oraz iPady. Greg jest także autorem wielu innych patentów.

Dziennikarz New York Times, Brian X. Chen także „wyćwierkał” na swoim tweeterowym profilu, że było to planowane od dłuższego czasu::

Właśnie się dowiedziałem, że odejście Christie z Apple było zapowiedziane wiele tygodni temu. Nic mi nie wiadomo o polityce Jony’ego Ive’a.

Apple nie potwierdziło doniesień o kłótni pomiędzy Christie a Ivem, oraz tego jaką rolę w firmie spełnia obecnie pierwszy z panów.

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/04/09/apple-confirms-christie-departure/”]

To Top