Gry na iOS i OS X

Age of Empires zagości w App Store

Age of Empires: World Domination

W czerwcu ubiegłego roku, pojawiła się informacja, jakoby Microsoft podjął pracę nad wydaniem Age of Empires na urządzenia mobilne. Spodziewaliśmy się wtedy, że będzie to tytuł darmowy, klon Age of Empires Online. Potem wszystko trochę przycichło. Microsoft chyba nawet gdzieś poinformował, że gry wydane przez niego na PC nie trafią na iOS.

W tym roku widać jednak duże ożywienie w firmie z Redmond, która odważnie wkracza ze swoimi produktami do App Store. Ostatecznie wiemy, że przy współpracy z KLabs Games powstaje nowy tutył, o nazwie Age of Empires: World Domination.

Niestety opublikowany trailer nie zdradza na razie zbyt wiele informacji. Wiadomo, że będziemy mieli do dyspozycji kilku historycznych bohaterów i nacji. Chociaż gra określona jest „następna generacja strategicznych gier mobilnych”, to nie wiadomo, czy będzie to pełnoprawny RTS (raczej bym na to nie liczył), czy raczej coś na wzór Clash of Clans[appstore id=529479190 type=price] (na co chociażby może wskazywać udostępnienie gry w modelu free-to-play/pay-to-win).

Gra ma trafić na iOS, Androida i Window Phone latem tego roku.

[youtube id=”XdjtnHi-6kw”]

[appstore id=”AoE:WD” name=”Age of Empires: World Domination” premiere=”lato 2014″]

[source name=”TouchArcade” url=http://toucharcade.com/2014/04/10/age-of-empires-world-domination-announced/]

To Top