Informacje i nowości

Jony Ive otrzyma nagrodę Bay Area Treasure Award

Jony Ive

Jony Ive, sławny projektant i starszy wiceprezes ds. wzornictwa przemysłowego w Apple, ma zostać uhonorowany nagrodą Bay Area Treasure Award wręczaną przez Muzeum Sztuki Współczesnej w San Francisco. Ive otrzyma nagrodą za swój wieloletni wkład w projektowanie innowacyjnych produktów firmy z Cupertino.

Ive jest najbardziej innowacyjną i wpływową postacią naszego pokolenia w dziedzinie wzornictwa przemysłowego – powiedział Neal Benezra, dyrektor SFMOMA [San Francisco Museum of Modern Art – przyp. red.]. SFMOMA było pierwszym muzeum na Zachodnim Wybrzeżu, które utworzyło wydział architektury i projektowania, i jesteśmy podekscytowani świętowaniem rewolucyjnych osiągnięć Ive’a.

Ive, który projektuje urządzenia Apple począwszy od 1992 roku, jest odpowiedzialny za wiele flagowych produktów, włączając w to iPoda, iPod touch, iPhone’a, iPada, iMaca, MacBooka Pro, MacBooka Air, Maca Pro oraz system iOS 7.

Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej kolacji i prezentacji, w czwartek 30 października 2014, podczas której Ive będzie także rozmawiał z opiekunką wydziału architektury i projektowania SFMOMA, Jennifer Dunlop Fletcher. Bilety na imprezę będą dostępne w cenie od 400 do 1250 dolarów.

W przeszłości, nagrodę Bay Area Treasure Award otrzymywali znani artyści, jak architekt Lawrence Halprin, czy producent filmowy George Lucas.

Jestem zawsze bardzo zadowolony z wizyty w SFMOMA i myślę, że muzeum stanowi wyjątkowy [zbiór] nowożytnej sztuki i designu – powiedział Jony Ive. Jestem bardzo wdzięczny muzeum i dumny z dołączenia mnie do tak niesamowitej listy nagrodzonych.

Jony Ive był już wielokrotnie nagradzany za swoją pracę w Apple. W 2007 roku otrzymał National Design Award za iPhone’a, a w 2009 roku uhonorowano go tytułem „doctor honoris causa” w Rhode Island School of Design (amerykańskiej Akademii Sztuk Pięknych). Ponadto, w roku 2006, Ive został mianowany Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego (ang. Commander of the Order of the British Empire), a 6 lat później, w roku 2012, został mianowany Rycerzem Orderu (ang. Knight Commander of the Order of the British Empire), co uprawnia go do używania szlacheckiego tytułu „sir”.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/05/08/jony-ive-sf-moma/]

To Top