Informacje i nowości

Człowiek odpowiedzialny za iMessage i FaceTime odszedł z Apple

iMessage

Andrew Vyrros, człowiek który kierował zespołami odpowiedzialnymi za iMessage oraz FaceTime, odszedł z Apple i obecnie pracuje w Layer. Firma ogłosiła to dopiero kilka dni temu, jednak jak się dowiedziało The VergeAndrew odszedł z Cupertino już wiele miesięcy temu.

Niewiele wiadomo o tym człowieku, lecz jego portfolio jest bardzo bogate – pracował również nad iTunes Genius, Centrum Powiadomień czy Game Center. Pracował nie tylko w Apple – zajmował stanowiska kierownicze w takich firmach jak Yahoo oraz Xerox PARC, natomiast w NeXT był programistą.

Andrew przeszedł do firmy Layer, aby pracować nad projektem o tej samej nazwie, którego celem jest osiągnięcie najłatwiejszej metody implementacji chatu w aplikacjach. Dodatkowo, Layer pozwala na notyfikacje, integrację z chmurą i inne rzeczy, których wymagają komunikatory. Takie rzeczy powstają od podstaw miesiącami, lecz firma Layer oferowała by użyczenie ich „usługi” za drobną opłatą.

Andrew to nie jedyna „gwiazda”, która znalazła się w Layer. W firmie jeszcze pracują takie osobistości jak Jeremie Miller, który stworzył protokół internetowy XMPP (Jabber), oraz były dyrektor operacyjny z OpenDNS, George Patterson. Dodatkowo warto wspomnieć, że firmę Layer współtworzył Ron Palmeri, który jest odpowiedzialny za GrandCentral, znane dzisiaj jako Google Voice.

Layer

Vyrros wyraża się o pracy w Layer bardzo dobrze:

Tworzenie tego jest bardzo trudne. Jeżeli chcesz ochrony, skalowalności, przepustowości, małych opóźnień oraz oszczędności w energii to jest to bardzo trudne, lecz zarazem interesujące, zabawne oraz rzuca ciekawe wyzwanie. I tutaj właśnie pojawia się Layer.

Layer oferuje coś więcej niż inni, ponieważ nie skupiamy się na pojedynczej aplikacji, lecz na budowaniu całej platformy, na której będzie bazować dosłownie multum aplikacji.

Layer jeszcze nie wystartowało, lecz już zgromadziło listę deweloperów, którzy będą mogą użyć technologii w swoich aplikacjach.

[source name=”The Verge” url=”http://www.theverge.com/2014/5/8/5694794/andrew-vyrros-inventor-of-imessage-leaves-apple-for-layer”]

To Top