Plotki

iPhone 6 z technologią NFC

Płatności za pomocą iPhone'a

Apple planuje wprowadzić technologię NFC (Near Field Communication) w kolejnej generacji iPhone’a – informuje BrightWire powołując się na źródła „zaznajomione z tematem”. Dodatkowo Apple podpisało ponoć umowę z China UnionPay, w ramach której usługi firmy bankowej zostaną zintegrowane m.in. z Passbookiem.

Obecności NFC w iPhone’ie 6 spodziewał się już Ming-Chi Kuo, publikując obszerną analizę na temat nowych produktów Apple w roku 2014.

Czy możemy te informacje traktować jako wiarygodne? Właściwie oczekiwania „NFC w kolejnej generacji iPhone’a” nie są niczym nowym i pojawiały się już wcześniej, odnośnie poprzednich generacji smartfona Apple. Do tego trzeba zauważyć, że Phil Schiller nie był zbyt przychylny tej technologii. Niemniej jednak, wiele wcześniejszych doniesień wskazywało, że Apple jest bardzo zainteresowane płatnościami mobilnymi, które prawdopodobnie będą zintegrowane z czytnikiem linii papilarnych Touch ID. Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że iPhone 6 będzie urządzeniem, za pomocą Apple pokaże w tej dziedzinie coś nowego.

[source url=http://www.macrumors.com/2014/05/12/apple-integrating-nfc-iphone-6/ name=MacRumors]

To Top