Poradniki i tutoriale

Jak sprawdzić przed zakupem stan blokady iCloud?

Wraz z wprowadzeniem przez firmę Apple iOS’a 7 udostępniono funkcję „Znajdź mój iPhone”, której głównym celem było zmniejszenie ilości kradzieży iUrządzeń. Funkcja pozwala nam za pomocą witryny iCloud.com na dokładną lokalizację naszego urządzenia. Według mnie jest to świetne rozwiązanie i bardzo ważny krok bezpieczeństwa dla każdego posiadacza sprzętu tej firmy. Pamiętajcie żeby włączyć tą funkcje. Można to zrobić w ustawieniach iCloud, wchodząc odpowiednio:

iPod/iPhone/iPad:

Ustawienia->iCloud->Znajdź mój iPhone – zaznacz aby włączyć funkcję,

Komputery Mac:

Preferencje systemowe -> iCloud -> Znajdź mój Mac –  zaznacz aby włączyć funkcję,

Przed zakupem używanego sprzętu sprawdźcie koniecznie czy nie kupujecie kradzionego sprzętu, który zazwyczaj ma aktywną blokadę iCloud. Można to zrobić udając się na stronę iCloud.com gdzie należy wpisać numer seryjny urządzenia lub IMEI, przepisać kod z obrazka i zatwierdzić klikając „Dalej” (patrz obrazek niżej).

Sprawdzanie stanu funkcji Blokada aktywacji urządzenia

Jeżeli sprawdzane przez nas urządzenie posiada włączoną w danym momencie funkcję, wyświetli nam się komunikat: „Blokada aktywacji: włączona” (patrz obrazek niżej),

Stan funkcji Blokada aktywacji urządzenia

a jeżeli nie to wyrzuci komunikat: „Blokada aktywacji: wyłączona” (patrz obrazek niżej).

Stan funkcji Blokada aktywacji urządzenia

Podsumowując, pamiętajcie aby przed zakupem używanego sprzętu Apple sprawdzić czy nie jest on zablokowany funkcją „Blokady aktywacji”, jeżeli nie to po zakupie włączcie funkcję od razu. Polecam.

 

To Top