Informacje i nowości

iPhone 6 i 6 Plus. Już dzisiaj – 24.10.2014 – Premiera w Polsce

Dzisiaj, 24.października po nieco ponad miesiącu od światowej premiery iPhone’a 6 i 6 Plus, która miała miejsce 19 września, długo wyczekiwany przez miłośników Apple, nowy iPhone 6 i iPhone 6 Plus jest wreszcie w sprzedaży w Polsce. Dotychczas pojawił się już w większości innych krajów Europy zachodniej. Dla pocieszenia pozostaje fakt, że Polska nie jest ostatnim krajem, w którym pojawia się iPhone 6. W kolejnym tygodniu planowana jest premiera na wschodzie Europy np. na Ukrainie.

Polska nie jest jeszcze krajem, nazwę to kolokwialnie „pierwszego sortu”, jeśli chodzi o sprzedaż produktów Apple, stąd musimy czekać na premierę iPhone’a kilka tygodni dłużej niż inne kraje, w których produkty Apple sprzedają się w o wiele większej ilości. Prawdopodobnie Polska jest na przysłowiowym „szarym końcu” jeśli chodzi o wielkość sprzedaży produktów Apple. To się jednak zmienia. Z premiery na premierę kolejnych produktów Apple, widać coraz większe zainteresowanie tymi skądinąd drogimi dla średnio zarabiającego Polaka ekskluzywnymi produktami. Na premierę iPhone’a 6 w Polsce czeka dzisiaj o wiele więcej zainteresowanych niż to miało miejsce w przypadku poprzednich odsłon „smartfona z jabłkiem”.

Wracając do premiery w Polsce. W polskim Apple Store Online już teraz możecie złożyć zamówienie na upragnionego iPhone’a. Jak pokazują jednak poniższe zrzuty z internetowego sklepu Apple, nawet tutaj będziemy na niego czekać, ok. tydzień na iPhone 6 i nawet 2 tygodnie na iPhone 6 Plus. Na zrzutach widzimy również ceny w Polsce za poszczególne modele i wersje: iPhone 6 od 2 949 zł oraz iPhone 6 Plus od 3 399 zł.
iPhone 6 na Apple Store Online

 

 

iPhone 6 Plus na Apple Store Online

Z informacji od resellerów Apple wynika, że również u nich są duże problemy z dostępnością. Trzeba się więc uzbroić w cierpliwość i spokojnie poczekać aż sytuacja się ustabilizuje, pewno potrwa to kilka kolejnych tygodni. Niestety jak wiemy, że cierpliwość nie jest domeną miłośników Apple. Dla pocieszenia pozostaje fakt, że nawet w krajach, w których miała miejsce premiera już kilka tygodni temu, nadal jest problem z dostępnością niektórych modeli iPhone’a 6 i 6 Plus. Przykładowo w Hongkong’u aby kupić iPhona w tamtejszym stacjonarnym AppleStore, należy się zarejestrować i poczekać do kilku dni. Daleko nie trzeba szukać, bo podobnie sprawa wygląda w Niemczech czy też Austrii.

Niewątpliwie widać, że bez względu na to, czy iPhone 6 się wygina, wyrywa zarost, czy też zabarwia od spodni dżinsowych, iPhone cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie a także w Polsce i nie ma się co dziwić, że Apple nie jest w stanie wyprodukować w krótkim czasie takiej ilości wszystkich modeli nowego iPhone’a aby zadowolić wszystkich miłośników. Przypomnijmy. Tylko przez pierwsze 3 dni od premiery sprzedało się 10 mln sztuk!

A Wy na który model iPhone’a 6 czekacie? A może już macie?

To Top