Sprzęt Apple i akcesoria

Co kryje rozebrany iPad Air 2?

Co kryje pod aluminiową obudową iPad Air 2? Na to pytanie odpowiedział serwis, który rozbiera wszystkie najnowsze sprzęty Apple na części, czyli niezawodny w tym temacie iFixit. Co powoduje, że nowy iPad jest cieńszy i szybszy od starszego brata?

rozbiórka iPad Air 2,4

 

iPad Air 2 jest cieńszy od swojego poprzednika o 1,4 mm. Jak inżynierom Apple udało się zapewnić mu tak smukłą „sylwetkę”? Okazuje się, że m.in. poprzez zmniejszenie pojemności baterii. W iPadzie Air pojemność baterii wynosi 32.9 Wh/8827 mAh, natomiast w jego obnażonym następcy jest to 27.62 Wh/7340 mAh. Apple zapewnia jednak, że czas pracy urządzenia wynosi nadal do 10 h przy połączeniu z WiFi i do 9 h przy połączeniu przez sieci komórkowe – jest to cecha wspólna wszystkich iPad’ów dostępnych w ofercie sprzedaży.

Pracownicy iFixit potwierdzili również obecność mikroprocesora A8X i ilość pamięci RAM – 2 GB.

rozbiórka iPad Air 2,2

Nie ma potrzeby rozpisywać się o bardziej zaawansowanych szczegółach technicznych, dociekliwych zapraszam na iFixit.

rozbiorka iPad Air 2 ,1

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że w urządzeniach „Zaprojektowanych w Kalifornii” nie poszczególne części są najważniejsze, a to jak pięknie współpracuje ta zaawansowana technologia z oprogramowaniem. Stabilność i szybkość działania plus piękno subtelnie ukryte w prostocie to atrybuty sprzętów Apple, których nie sposób zakwestionować. Pozdrawiam!

[source name= iFixit url=https://www.ifixit.com/Teardown/iPad+Air+2+Teardown/30592]

To Top