Poradniki i tutoriale

Handoff czyli kontynuacja pracy pomiędzy iOS i OS X

Apple daje nam dostęp do funkcji Continiuity czyli ogólno pojętego zachowania ciągłości pracy, bez znaczenia na którym urządzeniu działamy. Kontynuacja jakichkolwiek czynności nabierze teraz nowego znaczenia. Sprzęty Apple bardzo zyskały na funkcjonalności po zwiększeniu integralności systemów iOS oraz OS X. Przełączanie, zwane precyzyjniej Handoff może służyć do całej masy czynności. W tym obsługi programu Mail, przeglądania stron internetowych, wiadomości i wielu innych. Użytkownicy mogą rozpocząć pisanie e-mail’a na swoim iPhonie i zakończyć go na swoim komputerze Mac. Mapy i strony internetowe działają w podobny sposób. Użytkownicy mogą załadować treści na jednym urządzeniu i mieć do nich wgląd na innym. Obecnie funkcję obsługują aplikacje: Mail, Safari, Pages, Numbers, Keynote, Mapy, Wiadomości, Przypomnienia, Kalendarze i Kontakty. Liczba aplikacji firm trzecich wspierających Handoff stale rośnie, a wśród nich: Pixelmator, Wunderlist, PCalc.

Czego potrzebujesz?

Niezbędne będzie oprogramowanie iOS 8.1 w twoim mobilnym urządzeniu Apple oraz OS X Yosemite w komputerze Mac. Ważne jest aby upewnić się, że nasze urządzenia zalogowane są na ten sam Apple ID w usłudze iCloud. Sprawdzić można również czy twój Mac wspiera Handoff. Zrobisz to poprzez kliknięcie w logo Apple w lewym górnym rogu ekranu,a następnie Ten Mac -> Raport Systemowy i po lewej stronie sekcję Bluetooth. W podpunkcie wyraźnie zobaczysz czy Mac obsługuje tę technologię.

handoff

Podgląd funkcji sprzętowych MacBook’a Pro Late2013

 

Handoff działa z urządzeniami z zainstalowanym systemem iOS 8: iPhone 5 i nowsze, iPad 4 Retina, iPad Air, iPad Air 2, wszystkie modele iPad mini, i piąta generacja iPod’a Touch.

Handoff – ustawienia urządzeń.

1. Włącz WiFi na iPhonie (Ustawienia -> Wi-Fi) oraz na Mac’u (Pasek Menu) -> Wi-Fi -> Włącz Wi-Fi.

2. Włącz bluetooth na  swoim iPhonie (Ustawienia -> Bluetooth) oraz na  Mac’u (Pasek Menu ->  logo Apple -> Preferencje systemowe -> Bluetooth -> Włącz bluetooth).

3. Włącz usługę Handoff na iPhonie (Ustawienia -> Ogólne -> Handoff & Sugerowane programy -> Włącz Handoff) i Mac’u (Pasek Menu ->  logo Apple -> Preferencje systemowe -> Ogólne -> Ostatnie rzeczy – > Turn On „Pozwalaj na wymianę miedzy tym Makiem, a urządzeniami iCloud”)

4. Teraz możesz zacząć używać Handoff . Dla przykładu uruchom Pages lub Safari na iPhonie. W lewym dolnym rogu komputera Mac pojawi się obecnie używany program na iPhonie. Klikając w niego będziemy przeniesieni w miejsce, w którym aktualnie znajdujemy się na iPhonie.

[half]handoff biurko[/half] [half_last]Featured_Image_Source1-642x366[/half_last]

System działa obustronnie. Można kontynuować na iPhonie to co zaczęliśmy na Mac’u. Lewy dolny róg zablokowanego ekranu iPhone’a pokaże nam ikonkę uruchomionego aktualnie programu na iMac’u, MacBook’u czy Mac’u mini. Podwójne kliknięcie przycisku Home również da nam dostęp do uruchomionych programów na komputerach Mac.

Nie sądziłem, że praca na sprzęcie Apple może być jeszcze przyjemniejsza. A Wy korzystaliście już z Handoff ?


Czasami pojawia się mały problem, którego rozwiązanie jest bardzo proste. Pomimo zalogowanych urządzeń na tym samym Apple ID, funkcja działa przykładowo tylko z iPhone’a na Macbook’a, nie odwrotnie. Wylogowanie się z usługi iCloud oraz ponowne zalogowanie na wszystkich urządzeniach, powinno pomóc.

 

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2014/10/24/how-to-handoff-not-working/]

 

To Top