Patenty Apple

Holograficzny wyświetlacz to może być najbardziej niesamowita innowacja Apple

CEO Apple Tim Cook powiedział w jednym z wywiadów, że firma pracuje nad innowacją, która nie pojawiła się jeszcze nawet w świecie plotek. Apple złożyło wniosek o przyznanie patentu na urządzenie nazwane jako interaktywny, holograficzny wyświetlacz. Dokumenty opisują sposób wyświetlania interaktywnych hologramów przy wykorzystaniu zaawansowanego ekranu dotykowego, który może być montowany w przyszłości w urządzeniach Apple.

apple-3d-interactive-holographic-display-device-2

Patent opisuje wynalazek Apple, jako niepotrzebujący do działania ani specjalnego systemu luster, ani laserów, które na parze wodnej wyświetlałyby hologram 3d. Zamiast tego, urządzenie ma wykorzystywać złożony system optyczny, pozwalający na projekcję hologramu z którym użytkownik może wchodzić w interakcję za pomocą gestów nieco podobnych do gestów multitouch za pomocą, których sterujemy niektórymi funkcjami na panelach dotykowych sprzętów Apple, a także na Trackpadach Maców.

apple-3d-interactive-holographic-display-device

 

Trójwymiarowa technologia wyświetlania hologramów może znaleźć zastosowanie w urządzeniach mobilnych firmy z Coupertino, jak iPhone czy iPad. W patencie jednak Apple nie wskazuje podobno żadnych konkretnych linii produkcyjnych.

Sterowanie obiektami wyświetlanymi w powietrzu, obracanie nimi czy nawet rzeźbienie w nich to obrazy rodem z filmów fantastycznych. Czy to możliwe, żeby ta technologia przyszłości była tuż w zasięgu wzroku i żeby to właśnie Apple nam ją dostarczyło w swoich urządzeniach? Wierzę, źe doczekam. Pozdrawiam!

[source name = BGR url = http://bgr.com/2014/09/30/apple-3d-holographic-display/]

To Top