Poradniki i tutoriale

Archiwum iTunes. Jak przenieść zawartość starego, do nowego iPhone’a?

Bezpieczeństwo, ponad wszystko.

Ludzie dzielą się na dwa typy- na tych, którzy robią archiwizację, i na tych którzy dopiero zaczną. Temat na czasie bo właśnie wczoraj przez własną nadgorliwość utraciłem bezpowrotnie moje dane z serwera iCloud. Brak zarchiwizowanego urządzenia spowodował utratę kontaktów, co wpędziło mnie w złe samopoczucie na resztę dnia. Jak tego uniknąć?

Archiwizacja i obsługa programu iTunes jest kluczem bezpieczeństwa danych. Zaleca się zapisywanie kopii bezpieczeństwa co jakiś czas, by nie stracić nic ważnego. Program iTunes robi to w prawdzie za nas automatycznie. Odbywa się to w momencie synchronizacji muzyki czy aplikacji iPhone’a z komputerem Mac. Ja jednak pokaże zasadę działania archiwizacji na przykładzie przenoszenia wszystkich danych ze starego iPhone’a na nowy iPhone. Zaczynamy.

1.Podpinamy dotychczas używany iPhone do programu iTunes. Wybieramy telefon w lewym górnym rogu.

12.Przechodzimy do sekcji „Kopie zapasowe” –>Ten komputer –> Archiwizuj teraz.

23. Jesteśmy cierpliwi podczas procesu archiwizacji. Jego czas zależy od ilości danych. Gdy strzałki na urządzeniu i w programie przestaną się kręcić, oznacza to zakończony proces archiwizacji.
4. Bezpiecznie wypinamy urządzenie.

45. Podpinamy i wybieramy nowy telefon, przechodzimy do zakładki  „Kopie zapasowe”.

6. Tym razem, wybieramy opcję „Odtwórz kopie zapasową” i wskazujemy najświeższą kopię.

7. Jeśli proces wykonujemy na telefonie, który już ma włączoną usługę” Znajdź mój iPhone”, w celu odtworzenia trzeba tę opcję wyłączyć na telefonie.

Gotowe. Cieszymy się sklonowanym oprogramowaniem. Warto zaznaczyć, iż jest możliwość odtworzenia archiwum ze starszego oprogramowania. Gdybyśmy jednak chcieli odtworzyć Archiwum systemu iOS 8.1.1 na iOS 7, nie będzie to możliwe.

[source name=Własne url=www.iopen.pl]

To Top