Patenty Apple

iPen od Apple

Wczoraj został zalegalizowany nowy patent od Apple. Dotyczy on nowego rodzaju cyfrowego rysika, który tłumaczy odręczną notatkę użytkownika na język wektorów i zapisuje go w wersji cyfrowej po podłączeniu do smartfona, tabletu lub jakiegokolwiek urządzenia komputerowego.

Wiemy więcej.

„iPen” miał by posiadać różne wymienne końcówki. Rysik jest uaktywniany, gdy różne akcelerometry ruchu przekazują informacje do urządzenia macierzystego. W momencie gdy pióro jest odbierane z doku, i dociskane do powierzchni pisania następuje automatyczne włączenie. Zwiększy to zapewne żywotność baterii. Nie wykluczony jest oczywiście manualny przycisk włączenia. Czujniki wewnątrz zdolne są do wykrycia ruchu w przestrzeni 3D. Jedynie wymagany jest punkt zerowy do identyfikacji ruchu i płynności pisma.Technologia ta oznacza również, że rzeczywista powierzchnia nie jest potrzebna do transmisji danych. Pisanie notatek w powietrzu w zupełności wystarcza. 

Screenshot-53

Dla kogo?

Istnieje wiele praktycznych rozwiązań dla nowego patentu Apple. Pióro umożliwia użytkownikowi wyświetlenie pisma w czasie rzeczywistym na wielu monitorach. Rozpięte zastosowanie gadżet miał by dla spotkań, konferencji i zajęć edukacyjnych. Rozwiązywanie notatek i zadań matematycznych nabrało by nowego, cyfrowego wymiaru. Użytkownik mógł by robić notatki piórem a cyfrowa kopia została by wysłana do telefonu lub tabletu. Automatycznie tworzone backupy mogą okazać się świetnym źródłem wiedzy i pomocą dla studentów czy uczniów. Jak wiadomo patent i sam produkt nie jest niczym nowym. Na rynku istnieje już od dawna cała masa inteligentnych piór. Nie są jednak jeszcze popularne. Może okazać się, że sama marka przyciągnie do siebie dużo odbiorców, a samo rozwiązanie okaże się praktyczniejsze niż nam się wydaje. To świeże i ciekawe spojrzenie na możliwości jakich firma z Coupertino poszukuje na przyszłość.

[source name= MacRummors url=http://www.macrumors.com/2014/12/30/apple-communicating-stylus-patent/]

To Top