Informacje i nowości

Nowości Apple w 2015 roku. Czego możemy się spodziewać. Ankieta

Pisaliśmy o premierach Apple z 2014 roku. W ankiecie /tutaj/ dotychczas oddaliście 330 głosów z tego 33% na premierę iPhone’a 6. Dużą popularnością cieszył się też Apple Watch (22% głosów) oraz nowe systemy iOS 8 oraz Yosemite (18% głosów). Dziękujemy za udział w głosowaniu a jednocześnie zachęcamy do wyboru Waszej nowości roku 2015, czyli czego najbardziej oczekujecie od Apple w Nowym Roku. Ankieta na końcu artykułu.

Rok 2014 był obfity w doskonałe premiery od Apple, ale jak niżej poczytacie, rok 2015 zapowiada się niemniej ciekawie.

 

Apple Watch – połowa 2015

Zrzut ekranu 2015-01-01 o 19.46.57Pisaliśmy o nim już wielokrotnie, np. tutaj a z ankiety wynika, że czekacie na ten zegarek od Apple, czeka też co piąty użytkownik iPhone’a na świecie. Możemy się spodziewać, że będą problemy z dostępnością co najmniej takie jakie z iPhone 6. Watch od Apple będzie dostępny w wielu wariantach i z wieloma paskami. Czy będziemy mogli go swobodnie kupić w wybranej wersji np. do końca czerwca 2015? Pozostaje czekać.

 

iPad Pro – trzeci kwartał 2015

[youtube id=wLJryXSbg2Q]

Dłuższy już czas pojawiają się plotki o tym, że będzie iPad większy od iPada Air. Mam wrażenia, że aktualnie bardziej popularnym modelem pozostaje iPad mini w różnych odmianach, czyli kierunek rynku raczej w stronę zgrabnego, mniejszego urządzenia niż większego. Czy jest zainteresowanie czymś takim jak iPad Pro,  które wielkością przypomina MacBooka Air, czy ktoś na niego czeka? Nie od dzisiaj jednak wiemy, że Apple tworzy produkty, co do których my jeszcze dzisiaj nie wiemy, że będą nam potrzebne. Powyżej krótki film o wszystkim, co MacRumors wie na temat dużego iPada.

 

iPad Air 3 i iPad mini 4 – koniec 2015

iPad koncept, źródło: http://www.electricpig.co.uk

iPad koncept, źródło: www.electricpig.co.uk

iPad jest produktem, który podobnie jak iPhone jest odświeżany każdego roku w okolicach końca 3.kwartału, po to aby miliony miłośników na całym świecie miało co kupić sobie i swoim bliskim w świątecznym prezencie. Trudno sobie wyobrazić jak będzie wyglądał i w czym będzie lepszy nowy model iPada.

 

iPhone 7  (iPhone 6S) – trzeci kwartał 2015.

iPhone koncept, źródło: www.appleinsider.com

iPhone koncept, źródło: www.appleinsider.com

Na dzisiaj trudno jeszcze sobie wyobrazić jak będzie wyglądał i co się zmieni w nowym modelu iPhone’a. Jak na razie nie ma na jego temat wielu plotek. Wierzę, że już większy od obecnego Plusa nie będzie. Jaki by nie był to jedno jest pewne – sprzeda się w ilości kilkunastu milionów w ciągu pierwszego weekendu. Przy okazji, ciekawe, jak będzie wyglądał iPhone 15 a to przecież może być już w roku 2025.

 

MacBook Air 12″ – połowa 2015

Aktualna oferta dwóch rozmiarów MacBook Air 11″ i 13″ wydaje się być dobra dla wszystkich. Tworzenie kolejnego rozmiaru wg mnie nie ma sensu, chyba, że Apple zamierza wycofać dotychczasowe dwa rozmiary i zastąpić go jednym modelem MacBook Air 12″. Faktem jest, że aktualny wygląd MacBooka Air miał swoją premierę w 2010 roku. Jest coś niesamowitego, że Apple potrafi zaprojektować coś tak ponadczasowego. Dzisiaj, cały czas ciężko sobie wyobrazić design notebooka piękniejszy w swej formie od aktualnego MacBooka Air. Nowy MacBook Air ma być jeszcze cieńszy oraz występować w 3.kolorach znanych z iPhone’a i iPada, czyli: złoty, srebrny i gwiezdna szarość.

MacBook Air koncept, źródło: www.behance.net

MacBook Air koncept, źródło: www.behance.net

 

MacBook Pro Retina – koniec 2015 

Obecny wygląd MacBooka Pro miał swoją premierę w 2012 roku. Może mógłby być nieco cieńszy, nieco lżejszy ale ciężko mu coś zarzucić. Tak czy owak 3 lata to długi okres, więc można się spodziewać, że w parze z MacBookiem Air, Apple odświeży również wygląd Retiny. Może też wystąpić w wersji 12″ jak model Air.

MacBook Pro koncept, źródło: www.imagimario.com

MacBook Pro koncept, źródło: www.imagimario.com

 

iMac – koniec 2015

Czy aktualna niezwykła forma iMaca może zostać odświeżona. Szczerze nie sądzę. Na pewno może pojawić się iMac 21,5″ w wersji z wyświetlaczem Retina i oczywiście odświeżone konfiguracje.

iMac koncept, źródło: zdjęcie z www.flickr.com

iMac koncept, źródło: zdjęcie z www.flickr.com

 

AppleTV – możliwe w 2015

Nowego AppleTV, którego obecna postać pochodzi z marca 2012 roku, wyczekujemy każdego roku. Czy będzie w 2015, oczywiście jest bardzo możliwe. Nowy model ma stać się centrum rozrywki i fier z pełnym dostępem do AppStore oraz zaimplementowaną Siri.

AppleTV koncpet, źródło: www.martinhajek.com

AppleTV koncpet, źródło: www.martinhajek.com

 

iOS 9 oraz nowy OS X 10.11 – możliwe w 2015

Nowy system mobilny oraz na Maca może się pojawić, a w nim: dalsza, jeszcze lepiej działająca integracja iOS i OS X, nowe lepsze mapy, wielozadaniowość w iPadach, kolejna iteracja iCloud drive i kilka zmian w designie obu systemów. Poza tym, że wiadomo, że Apple pracuje nad nowymi funkcjonalnościami i wersjami systemów, to inne szczegóły nie są znane.

iOS 9 koncept, źródło: www.9to5mac.com

iOS 9 koncept, źródło: www.9to5mac.com

 

Na co czekasz, o czym marzysz? 

Rok 2015 zapowiada się naprawdę bogato jeśli chodzi o premiery Apple. Czy wszystkie wyżej wymienione będą mieć miejsce czy też nie – pożyjemy, zobaczymy. Życzymy wszystkim Czytelnikom AppleCenter.pl samej radości i pomyślności na cały 2015 rok oraz abyście mogli skorzystać ze wszystkich premier Apple, które się Wam podobają. Na koniec zapraszamy do wskazania, które trzy z prezentowanych dziewięciu teoretycznych premier Apple 2015 ucieszyłaby Cię najbardziej?

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2014/12/31/what-to-expect-from-apple-in-2015/]

To Top