Sprzęt Apple i akcesoria

Nagrywanie obrazu z iUrządzenia? To prostsze, niż myślisz!

Zawsze myślałem, żeby nagrać fajny filmik na YouTube, którego główną rolę grałoby moje iUrządzenie. Musiałbym mieć dobrą kamerę, aby uchwyciła każdy szczegół lub zainwestować w jakiś płatny program do robienia klonowania na Maku przez AirPlay.

Można podejść inaczej. Wystarczy dołożyć OS X Yosemite i QuickTime w nim zainstalowany. Oczywiście pamiętajmy, żeby na urządzeniu był zainstalowany iOS 8. Należy podłączyć urządzenie do komputera. Nie mam pewności czy działa to z urządzeniami o 30-pinowym złączu ale wiem, że urządzenia z Lightningiem zostaną obsłużone. Uruchamiamy QuickTime, Klikamy na ikonę prawym przyciskiem myszy lub stuknięciem dwoma palcami na Magic Trackpadzie, i wybieramy „Nowe nagranie filmowe”

Zrzut ekranu 2015-01-09 o 20.00.30

Pojawi nam się okno QuickTime, klikamy na małą strzałkę w dół obok przycisku nagrywania i jako źródło wybieramy nasze urządzenie i do obrazu jak i dźwięku.

Zrzut ekranu 2015-01-09 o 19.59.19

I gotowe! Co ciekawe, na ekranie naszego iUrządzenia jak i w „odbiciu” w komputerze Status Bar przybiera wygląd jak w filmikach Apple, czyli widzimy pełny zasięg sieci komórkowej bez podanej nazwy operatora (pomijając fakt, że mój iPad nie ma modemu 3G) i WiFi, godzina 9:41 i 100% baterii bez ładowania, z resztą – ten zrzut ekranu mówi wszystko:

Zrzut ekranu 2015-01-09 o 19.38.05Tak więc ja od dzisiaj tak nagrywam filmiki z iPadem! A czy wy będziecie korzystać z tej funkcji? Dajcie znać w komentarzu.

Komentarze
To Top