Informacje i nowości

Dubaj bez oficjalnego Apple Store

Firma Apple wciąż nie otworzyła żadnego sklepu na Bliskim Wschodzie – w Dubaju, miejscu, które bije po oczach bogactwem, a salony sprzedaży Apple Store idealnie pasowałyby do ekskluzywnych sklepów w błyszczących centrach handlowych, a i klientów na pewno by nie brakowało.

Zdjęcia umieszczone na Twitterze, zrobione przez użytkownika Marka McLaughlin’a podczas pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pokazują bardzo spokojną egzystencję firmowych sklepów różnych producentów technologicznych bez towarzystwa „destrukcyjnej” siły Apple Store. Nokia, BlackBerry, Samsung żyją jakby w symbiozie i tworzą złudzenie oazy spokoju. Technologiczna wyspa, na której nie występują naturalni wrogowie i panuje atmosfera spokoju i bezpieczeństwa.

W ubiegłym roku sugerowano, że Apple planuje dokonać podboju Bliskiego Wschodu poprzez otworzenie największego Apple Store na świecie właśnie w Dubaju. Tim Cook odwiedził w 2014 Zjednoczone Emiraty Arabskie i spotkał się z Szejkiem Mohammedem bin Rashidem al Makotoumem i rozmawiali o ewentualnej lokalizacji dla Apple Store. Wtedy miejscem docelowym miało być wielkie centrum handlowe Dubai Mall od Emirates, w samym centrum.

To, że nie ma jeszcze oficjalnego sklepu Apple w Dubaju nie oznacza, że Apple nie jest tam uważane za markę luksusową, szczególnie wśród zamożnych obywateli. Wielkim powodzeniem cieszą się takie firmy jak Gold & Co., która sprawia, że dostarczony do nich iPhone czy iPad zostaje pozłacany. Zamożni w Dubaju lubią to co rzuca się w oczy, od czego bije blask bogactwa, a bez wątpienia jeśli o to chodzi to Apple Store bije sklepy Nokii czy BlackBerry na głowę.

Choć nie można na 100 % założyć jaki dokładnie wpływ na konkurencję w Dubaju miałoby otwarcie Apple Store, można z dużą dozą pewności powiedzieć, że nie był by on dla rywali Apple korzystny. Można przytoczyć tutaj opowieści o wielkich miastach w których otworzyły się Apple Store, a niedługo później zamykały się punkty sprzedaży detalicznej Samsunga i BlackBerry.

Bkackberry

Vertu

Samsung

Nokia

 

[source name= cultofmac url=http://www.cultofmac.com/310873/without-official-apple-store-dubai-land-tech-forgot/]

To Top