Informacje i nowości

WebTv od Apple? Plotki, plany, spekulacje

Firma Apple od lat krąży wokół biznesu telewizyjnego, nigdy nie udało im się wybić dostatecznie wysoko. Teraz Giganci z Cupertino stają w gotowości, aby spróbować ponownie. Ponoć kierownictwo branż telewizyjnych jest w trakcie prowadzenia negocjacji odnośnie umów, które pozwoliłyby Apple oferować usługi płatnej telewizji.

Potrzeba oprogramowania.

Apple mogło zauważyć potrzebę dobrego intuicyjnego oprogramowania, a nie całej struktury telewizji cyfrowej. Można więc się domyślać, że chodzi o zaoferowanie urządzeń odbierających telewizję, za pomocą sieci Web. Innymi słowy wypasione AppleTV z prawdziwego zdarzenia. Może to oznaczać, że Apple nie będzie wdrażać nowej technologi i usprawniać tego jak telewizja naziemna wygląda dzisiaj, ale zaoferuje swoją własną wersję nowej generacji AppleTV, z nowym interfejsem. Przedstawiciel firmy Apple odmówił komentarza.

Plotki mówią, że najnowszy projekt firmy Apple mógłby też zakładać współpracę z dostawcami płatnej telewizji, aby zapewnić ofertę sprzętu lub oprogramowania dla klientów tych firm. Apple z pewnością wolało by spróbować własnych sił w branży, nie uzależniając się od nikogo.

Apple-TV-4

Telewizja internetowa od Apple w nowej generacji AppleTV.

Jedną z różnic pomiędzy wcześniejszymi staraniami i bieżącymi rozmowami jest fakt, że po latach nieudanych prób dostarczania telewizji przez Internet, zarówno Dish i Sony osiągnęły porozumienia i wdrożono system dostarczania przekazów na żywo, oraz video na zamówienie, których popularność gwałtownie wzrasta. Do tej pory w Apple TV jest możliwość wypożyczania filmów, co sprawia, że użytkownik telewizji dostaje swój ulubiony film bez wychodzenia z domu, takie platformy znane są już od wielu lat w wersjach przeglądarkowych, wydaje się, iż mają się całkiem dobrze. A możliwośc wyboru kanałów była by świetnym rozwinięciem funkcji telewizyjnego gadżetu od Apple. Odrębną kwestią jest jeszcze cena za wypożyczenie filmu czy subskrypcję, którą Apple nigdy nie zachwyca przeciętnego użytkownika. Aby firma mogła zabłysnąć na tym okupionym rynku, powinni zacząć przede wszystkim od konkurencyjnych cen. Może w przyszłości doczekamy się nawet telewizora z logiem nadgryzionego jabłuszka?

[source name=Re/code url=http://recode.net/2015/02/04/apple-is-talking-to-tv-programmers-about-its-own-web-tv-service/]

To Top