Aplikacje na iOS i OS X

Żegnaj iPhoto & Aperture, nadchodzi Photo. Opinie ze świata

Po wydaniu  OS X Yosemite 10.10.3 beta dla deweloperów, media internetowe opublikowały swoje pierwsze wrażenia i praktyczne przeglądy wszystkich nowych funkcji programu Zdjęcia dla systemu OS X. Poniżej niektóre z ciekawszych komentarzy i opinii na temat Photo dla OS X, które łączą  iPhoto i już od dłużego czasu nie wspierane Aperture, w jeden program. 

1.The Wall Street Journal

Magazyn opisuje Photo jako znacząca poprawę dla użytkowników w ekosystemie Apple dodając, że aplikacja jest mniej kłopotliwa w obsłudze niż iPhoto, dzięki ulepszonemu dostępowi opartym na iCloud. Okazało się także, Photo ma lepszą wydajność niż iPhoto na podstawie dostarczonych przez Apple danych.

Jeśli zdecydujesz się go włączyć, wszystkie Twoje zdjęcia z urządzeń Apple, zostaną przetransferowane w pełnej rozdzielczości do iCloud […] Możesz zobaczyć kolejne zalety programu podczas edycji zdjęć. Dzięki iCloud, wszelkie zmiany wprowadzone na jednym urządzeniu pojawią się chwile później wszędzie indziej

2. Wired

Wired również jest pod wrażeniem Photo, dziennikarze opisują oprogramowanie jako „zdecydowaną poprawę”. Pochwalane są jego nowe wbudowane narzędzia do edycji zdjęć. Uważa się, że podczas gdy przedsiębiorstwa mogą wybrać Adobe Lightroom i inne profesjonalne narzędzia, Photo jest idealnym rozwiązaniem do zarządzania i edycji zdjęć dla większości normalnych użytkowników komputerów Mac.

Zaawansowani użytkownicy, zwłaszcza Ci działający na iMac’ach 5K lub Mac’ach Pro, mogą być szczęśliwi z przejścia do Adobe Lightroom. Ale dla większości z nas, szczególnie po ostatnich zmianach od Apple, program jest w zupełności wystarczający. Użytkownicy, którzy muszą fantazyjne tworzyć artystyczne przeróbeki wybiorą Photoshopa lub Lightroom’a, Zdjęcia to też dyskretny sposób na zarażenie ludzi pięknem fotografii.

photos-hero-2-100567060-large

3.Re/code

Małą pochwałę programu usłyszeliśmy jeszcze od Re /code. Opisano oprogramowanie jako „duży przeskok” w stosunku do iPhoto, jednak krytycznie spojrzano na zaawansowane narzędzia znane z Aperture. Pakiet doceniony został dzięki łatwym w użyciu narzędziom do edycji i bezproblemowej synchronizacji iCloud. Niestety brak zaawansowanych narzędzi edycyjnych znajdujących się w Aperture, zaważył o mniej przychynej opinii.

W Photo pewne zaawansowane ustawienia, takie jak balans bieli czy poziom nasycenia, są niedostępne. Brakuje narzędzi na profesjonalnym poziomie zawartych w Aperture. Na przykład, nie ma możliwości regulowania grubości nakładania pędzlem lub tworzenia krzywej. 

4.Yahoo Tech

Z kolei Yahoo Tech twierdzi, że Program w każdej grupie odbiorców, przyjmie się dobrze, zauważając, że zaawansowani użytkownicy będą pod wrażeniem kilku parametrów fotograficznych, które można regulować. A dopracowanie to tylko kwestia czasu.

Jeśli jesteś zadowolony z iPhoto i Aperture teraz, nie musisz się spieszyć aby przełączyć się na Photo, gdyż oprogramowanie wychodzi na wiosnę (w ramach bezpłatnej aktualizacji Yosemite 10.10.3), chyba, że ​potrzebujesz funkcji iCloud Photo Library, co może być zrozumiałe. […] Pewnego dnia, nie będziemy mogli uruchomić dzisiejszego iPhoto i Aperture w ogóle. Ale od tego dzieli nas kilka dobrych lat. W tych latach, Apple ma dużo czasu, aby dopieścić nadchodzące Photo do potrzeb profesjonalistów.

Photos-for-OS-X

„Zdjęcia” dla OS X wydają się być znaczącą poprawą dla użytkowników migrujących z iPhoto, ale krokiem w tył dla tych, pochodzących z Aperture. Szereg innych portali ma wiele wspólnych wrażeń i praktycznych recenzji, w tym CNET , Engadget , Macworld , Mashable i SlashGear. Photo dla OS X będzie dostępne już na wiosnę z nową aktualizacją Yosemite.

[youtube id=EPeRHZIcyUs]

[source name= MacRumors url=http://www.macrumors.com/2015/02/05/photos-for-os-x-first-impressions/]

To Top