Plotki

iPhone 6s z pożyczoną od Apple Watch technologią ‚3D Touch’?

Apple Watch, którego sprzedaż ma rozpocząć się w kwietniu zapożycza wiele z technologii iPhone’a. Według nowych, płynących z Chin pogłosek, Apple planuje wprowadzić w nowym iPhonie jedno z ciekawszych rozwiązań z Apple Watch – technologię 3D Touch.

The Economic Daily News raportuje, że Apple rozważa dodanie funkcji rozpoznawania siły nacisku na panel dotykowy w iPhone 6s. Funkcja ma to działać podobnie jak w przypadku urządzenie naręcznego Apple. Według źródła, głównym dostawcą technologii ma być, mająca siedzibę w USA firma Avago Tech.

Źródło nie wyjaśnia w pełni jak Apple zaimplementuje technologię, nazywaną również „Force Touch”, do nowego iPhone’a. Jeśli będzie to rozwiązane tak jak ma to miejsce w przypadku Apple Watch to nowe wyświetlacze będą wykorzystywać malutkie elektrody, dzięki którym urządzenie rozróżni lekki nacisk ekranu od mocniejszego by wywołać odpowiednią reakcję.

11584-4642-Screenshot-2015-01-15-222253-l

Force Touch może okazać się szczególnie przydatne w trakcie obsługiwania funkcji Apple Watch wyposażonego w mały, w porównaniu z iPhonami, wyświetlacz, w których dotychczas stosowany system Multi Touch będzie miał na urządzeniu naręcznym ograniczoną z oczywistych powodów użyteczność.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/312029/iphone-6s-get-apple-watchs-3d-touch-tech/]

To Top