Aplikacje na iOS i OS X

VLC – czyli wielki powrót długo oczekiwanego odtwarzacza do filmów na iOS

VLC - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)
Powoli do App Store wraca dobrze chyba znany każdemu odtwarzacz multimedialny VLC. Niestety nie jest on jeszcze dostępny w polskim App Store lecz podejrzewam, że jest to kwestia czasu kiedy się pojawi.
Dla zainteresowanych użytkowników którzy chcą go pobrać są dwa rozwiązania:
  1. Jeśli mieliśmy już wcześnie pobrany odtwarzacz VLC przechodzimy z poziomu urządzenia w sklepie App Store do zakładki kupione, i tam klikamy na chmurkę i pobieramy odtwarzacz VLC,
  2. Natomiast jak nie pobieraliście wcześniej tego odtwarzacza, należy w ustawieniach naszego konta Apple ID w aplikacji App Store zmienić kraj z którego pobieramy aplikację na Nową Zelandię (tam odtwarzacz VLC jest dostępny narazie normalnie do pobrania).
Jeżeli dodatkowo poszukujecie dobrego, a co najważniejsze darmowego rozwiązania  na swoje komputery zapraszam Was do pobrania programu VLC, bezpośrednio ze strony producenta.
Od dawna używam tej aplikacji jako natywny odtwarzacz plików wideo, za równo z poziomu urządzeń mobilnych jak i komputera. Cenie ją głównie za możliwość odtwarzania praktycznie wszystkich formatów wideo bez konieczności dogrywania różnego rodzaju kodeków. VLC bezproblemowo wyświetla nam w filmach napisy, co jest dużą zaletą tego odtwarzacza.
Z dodatkowych opcji aplikacji na iOS warto tutaj jeszcze wymienić:
  1. Możliwość synchronizacji plików przez sieć Wi-Fi (nie musimy podpinać urządzenia kablem do komputera),
  2. Streamowanie filmów bezpośrednio z dysków sieciowych albo serwerów ftp,
  3. Wsparcie popularnych chmur służących do przechowywania plików, a są to między innymi: Dropbox, Google Drive.

[appstore id=650377962 store=nz]

[source name=iDownloadBlog url=http://www.idownloadblog.com/2015/02/16/vlc-media-player-is-back-in-the-app-store/]
To Top