Informacje i nowości

iPad mini 4 już wkrótce?

Wraz z premierą nowego iPada Air 2 firma Apple zaprezentowała również nową wersję jego mniejszego brata czyli model iPad mini 3. Tak jak wszyscy podejrzewali mini 3 również został wyposażony w czytnik linii papilarnych Touch ID. Niestety jeżeli chodzi o same podzespoły ten model mniejszego iPada nie został praktycznie w ogóle odświeżony. Procesor który zastosowano w tym urządzeniu to 64-bitowy model A7 z koprocesorem ruchu M7 wcześniej już stosowany w modelach: iPad Air i mini 2. Szkoda, że nie zastosowano nowszego modelu procesora A8X tak jak w najnowszym iPadzie Air 2. To samo tyczy się modułu Wi-Fi który w wersji mini 3 jest w standardzie 802.11a/b/g/n, a najnowszy Air 2 posiada wersję 802.11a/b/g/n/ac. Co do dodatkowych widocznych różnic można jeszcze wspomnieć o aparacie, iPad mini posiada 5 MP matrycę natomiast Air 2 MP z możliwością robienia zdjęć seryjnych, a wideo możemy nagrywać w zwolnionym tempie. Patrząc dalej na specyfikację nowych tabletów marki Apple model Air 2 otrzymał wyświetlacz pokryty specjalną powłoką antyodblaskową oraz pełną laminacją czego również nie uświadczymy w wersji mini 3.

Dla mnie ruch ten wydaję się troszkę bezsensu, bo jeżeli zdecydujemy się na zakup iPada mini, zastanawiając się nad modelami 2 i 3, to różnica wynosi około 400 zł, którą do modelu mini 3 dopłacamy za sam Touch ID, a w niektórych przypadkach jeszcze za nowy – złoty kolor. Pełne porównanie cen i specyfikacji technicznych wszystkich tabletów marki Apple możecie zobaczy na tej stronie.

W sieci pojawiają się plotki, że prawdopodobnie po konferencji która odbędzie się już za dwa dni firma Apple odświeży modele iPada mini wprowadzając model oznaczony numerem 4 który będzie wyposażony w procesor iPada Air 2 czyli jak już wcześniej wspomniałem A8X oraz szybszy moduł Wi-Fi w standardzie 802.11a/b/g/n/ac.

Jak uważacie czy taka zmiana jest teraz prawdopodobna, czy może dopiero podczas premiery kolejnej generacji iPada Air która prawdopodobnie odbędzie się końcem roku?

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2015/03/06/ipad-mini-4-a8-80211ac/]

To Top