Aplikacje na iOS i OS X

Podejrzyj aplikację Apple Watch, którą masz w iOS 8.2

Kolejna aplikacja Apple, której nie sposób usunąć, a która pojawiła się na wszystkich iPhone’ach, w których zaktualizowano iOS’a do wersji 8.2. Na razie aplikacja do Apple Watch jest bezużyteczna i domaga się połączenia z urządzeniem naręcznym, którego przecież nie mamy możliwości jeszcze kupić.  Pewien deweloper jednak złamał jej zabezpieczenia i udostępnił, za pośrednictwem Twittera, szerszemu gronu jej przegląd.

Hamza Sood pokazał co kryje „wnętrze” programu odsłaniając ciekawostki o aplikacji, ciemny motyw graificzny, informacje o ustawieniach itd. Zerknijmy na screeny aplikacji:

 

Ekran główny

apple-watch-main-screen-640x569 

Podobnie jak na głównym ekranie ustawień iPhone’a to miejsce gdzie dojdziesz do wielu możliwości spersonalizowania swojego Apple Watcha. Ciemne tło wydaje się miłą dla oka odmianą przy jasnym i bardzo kolorowym iOS’ie.

Muzyka

Zrzut ekranu 2015-03-13 o 21.02.44

 

Apple Watch będzie miał ograniczenie pamięci przeznaczonej na muzykę. 2 GB nie wystarczy prawdopodobnie na całą Twoją kolekcję ale pozwoli wrzucić kilka ulubionych, motywacyjnych kawałków na trening. Za pośrednictwem iTunes możesz tworzyć playlisty dla urządzenia naręcznego.

Zegar

Zrzut ekranu 2015-03-13 o 21.02.56

Możesz ustawić pod siebie wiele opcji związanych z zegarem Apple Watch, łącznie z przekształceniem ekranu w mówiącą Myszkę Miki.

Przyjaciele

Zrzut ekranu 2015-03-13 o 21.03.06

Tutaj tworzysz swój krąg przyjaciół, podobnie jak dodaje się ich do listy ulubionych na iPhonie. Możesz dodać 12 kontaktów do Przyjaciół, a następnie wywołać listę na Apple Watch poprzez naciśnięcie przycisku bocznego urządzenia.

Ustawienia -> Ogólne

Zrzut ekranu 2015-03-13 o 21.03.17

 

 

Widzimy tu np. opcję Wrist Detection, która blokuje Apple Watch kiedy nie mamy go na nadgarstku. Gdy podniesiesz przedramię, a zegarek jest na ręce, urządzenie automatycznie wyświetli godzinę.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/315594/take-a-peek-inside-apple-watchs-companion-ios-app/]

To Top