Informacje i nowości

Apple usuwa opaski Nike oraz Jawbone ze sklepu Apple Store Online

Fitbit products.

Premiera zegarka Apple Watch zbliża się wielkimi krokami, przedsprzedaż rozpocznie się 10 kwietnia, natomiast sama sprzedaż 2 tygodnie później czyli 24 kwietnia, niestety w pierwszej turze sprzedażowej nie znajdziemy zegarka w Polsce.

Firma Apple usunęła kilka dni temu opaski dwóch konkurencyjnych firm ze swojego sklepu Apple Store Online: Nike FuelBand oraz Jawbone UP, a nie tak dawno wszystkie produkty marki fitbit. Konkurencyjne są one dla samego zegarka Apple Watch, przez opcję które oferują.

[half]3008991-slide-inline-2-jawbone-agrees-to-acquire-bodymedia-for-100m-launches-up[/half] [half_last]fuelband_se_1[/half_last]

 

 

Sam zegarek będzie wyposażony w szereg czujników które mają analizować nasze funkcję życiowe oraz zliczać wykonane przez nas kroki i spalane kalorie. Wiele osób przez te możliwości pokusi się prawdopodobnie na zakup nawet najtańszej wersji zegarka Apple Watch którego cena w wersji Sport ma rozpoczynać się od 349$. I to pewnie dlatego firma Apple postanowiła usunąć z Apple Store Online monitory aktywności fizycznej konkurencyjnych firm.

Jedynym produktem który pozostał do dyspozycji klientów w sklepie on-line są produkty firmy Wahoo, które swoją drogą bardziej wizualnie jest opaską, niż urządzeniem naręcznym (patrz obrazek niżej).

HF5D2

Według mnie jest to trochę nie etyczna zagrywka firmy Apple, aby pozbywać się konkurencji dla fitnessowych możliwości zegarka Apple Watch. Oczywiście ruch ten nie oznacza, że już nie dostaniemy w sprzedaży żadnego z produktów tych firm, po prostu nie są już one obecne w internetowym sklepie Apple Store Online.

[source name=AppleInsinder url=http://appleinsider.com/articles/15/03/11/apple-removes-nike-fuelband-jawbone-up-from-stores-ahead-of-apple-watch-debut]

To Top