Gry na iOS i OS X

Mario, Zelda i Donkey Kong nadchodzą dla iOS i Android

Może już niebawem zagramy na naszych smartfonach w kultowe niegdyś gry, znane pewnie większości czytelników z czasów dzieciństwa, bowiem sympatyczny hydraulik Mario, groźny Donkey Kong i wojownicza Zelda nadchodzą w wersji na mobilne systemy iOS i Android.

Firma Nintendo od zawsze miała problem z wydawaniem swoich tytułów na smartfony ale okazuje się, że w przypadku gier wymienionych powyżej może zrobić wyjątek.

Japoński koncern potwierdził ostatnio, że będzie opracowywał swoje popularne tytuły w wersji dla urządzeń mobilnych. W tworzeniu gier dla iOS’a i Androida ma pomóc lokalny deweloper, firma DeNa.

Nintendo w oświadczeniu pisze:

W celu zapewnienia wysokiej jakości doświadczeń z gry do jakiej Nintendo i DeNa przyzwyczaili użytkowników, tytuły będą tworzone na nowo i w oryginalnej konwencji – całkowicie zoptymalizowane pod kątem funkcjonalności urządzenia mobilnego.

Może się okazać, że japońska firma zarobi miliony na wypuszczeniu tak popularnych gier jak Mario Bros na urządzenia z Androidem i iOS’em, co przekona ją do większej aktywności na tej płaszczyźnie.

Nintendo i DeNa rozwijają także multi-platformową usługę, dzięki której gracze z różnych urządzeń jak np. smartfony, tablety, komputery PC czy konsole Nintendo, będą mogli połączyć się we wspólną sieć i cieszyć rywalizacją. Usługa ma być dostępna jeszcze tej jesieni.

Nie wiem jak Wy ale ja bardzo chętnie cofnę się do młodzieńczych lat i zagram w Mario na iPhonie ale raczej nie realne jest to, że gra wywrze na mnie takie wrażenie jak jej prekursor wiele lat temu na Pegasusie.

[source name= cultofanrdoid url= http://www.cultofandroid.com/72357/nintendo-gives-in-mario-zelda-and-more-are-coming-to-your-smartphone/]

To Top