Informacje i nowości

Analitycy przewidują milion sprzedanych sztuk zegarka Apple Watch w pierwszy weekend

Premiera zegarka Apple Watch zbliża się wielkimi krokami. Już 10 kwietnia rusza preorder, a sama sprzedaż rozpocznie się dwa tygodnie później.

Piper Jaffray, analityk z firmy Gene Munster szacuję, że w pierwszy weekend po rozpoczęciu sprzedaży ilość kupionych przez użytkowników sztuk zegarka Apple Watch może sięgnąć 1 miliona. W zestawieniu możemy również zauważyć, że sama firma Apple w pierwszych 24 godzinach składania zamówień może osiągnąć ich blisko 300 000 i dodatkowo sprzedaż iPhone’a modelu 6 i 6 Plus może wzrosnąć o 8%.

Oczywiście zestawienie to dotyczy wszystkich typów i modeli zegarka Apple Watch, począwszy od najtańszych modeli Apple Watch Sport, poprzez modele Apple Watch ze stali nierdzewnej, a skończywszy na tych najdroższych których cena rozpoczyna się od 10 000 dolarów.

Szacuje się również, że sama sprzedaż zegarka Apple Watch w 2015 roku może sięgnąć liczbie 8 milionów sztuk, co może przynieść firmie blisko 4,5 miliarda dolarów zysku. Natomiast do 2017 roku cała sprzedaż ma wynieść około 40-50 milionów sztuk przy założeniu że 8-10 procent użytkowników iPhone’a kupi zegarek Apple Watch.

Czy te spekulacje się spełnią dowiemy się już w tym miesiącu. A patrząc na zainteresowanie wśród wielu użytkowników, mogę stwierdzić, że liczby sprzedanych modeli zegarka Apple Watch mogą być nawet wyższe niż przewiduję Piper Jaffray.

[source name=AppleInsinder url=http://appleinsider.com/articles/15/03/31/analyst-predicts-1m-apple-watches-sold-over-launch-weekend]

To Top