Informacje i nowości

System Macintosh na zegarku Android Wear

Android Wear czyli seria urządzeń, głównie smart zegarków do których łączymy się z urządzeń opartych o system Android i tak tak jak w przypadku zegarka Apple Watch umożliwiają nam wyświetlanie powiadomień z telefonu na zegarku.

Corbin Davenport na swoim kanale w serwisie Youtube udostępnił nagranie na którym widzimy jak w zegarku Samsung Gear, uruchamia za pomocą specjalnego emulatora Mini VMac II System Macintosh 6, którego premiera na komputerze Macintosh II odbyła się ponad 25 lat temu. Efekt? sprawdźcie sami na poniższym nagraniu.

[youtube id=u6Y3aTYe9dw]

Jak widać system zainstalowany na zegarku z dotykowym interfejsem działa wbrew pozorom płynnie, a poszczególne elementy dostępne w systemie które użytkownik wywołuję po uruchomieniu systemu również uruchamiają i działają bezproblemowo.

Oczywiście zegarek posiada bardzo mały interfejs przez który obsługa tego systemu jest trochę ograniczona zwłaszcza dla osoby która posiadają trochę większe palce. Ale jako modyfikacja uruchomienie już tak wiekowego systemu robi na prawdę ogromne wrażenie.

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/49039/macintosh-system-6-running-on-an-android-wear-smartwatch-video]

 

To Top