Co słychać u konkurencji

Samsung patentuje kombinezon bojowy

samsung-kobinezon-bojowy2

Koreański producent jak wiadomo, poza smartfonami, zajmuje się innymi dziedzinami związanymi z szeroko pojętą technologią, a w tym przypadku nawet technologią zbrojeniową bo tym razem Samsung patentuje…zrobotyzowany kombinezon bojowy!

Choć Samsung wspomina o wykorzystaniu kombinezonu przez żołnierzy to wydaje się, że może on również potencjalnie służyć robotnikom przemysłowym oraz osobom mającym problem z chodzeniem.

samsung-kobinezon-bojowy2

To nie pierwszy raz kiedy południowokoreański gigant pracuje nad robotyką. Samsung już wyprodukował wojskowego robota, który będąc „na posterunku” jest zdolny namierzyć cel z odległości dwóch mil za pomocą wbudowanych czujników ciepła i ruchu. Urządzenie nazwane SGR-1 ma na wyposażeniu karabin maszynowy, oraz granatnik i jest aktualnie zainstalowane wzdłuż granicy z Koreą Północną.

Inny patent Samsunga traktuje o samobieżnym robocie zdolnym do omijania przeszkód, który może być wykorzystywany do zadań takich jak badanie kosmosu i rozmaite działania wojskowe.

Takie urządzenia mogą się przydać koreańskiej firmie, szczególnie jeśli WOJNA PATENTOWA z Apple wejdzie na wyższy poziom 😉

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/73524/forget-apple-cars-samsung-just-patented-a-robot-battle-suit/]

To Top