Aplikacje na iOS i OS X

Encrypto – darmowe szyfrowanie plików od twórców CleanMyMac

Twórcy jednego z najlepszych narzędzi jakim jest CleanMyMac, którego głównym celem jest utrzymanie porządku na komputerze z systemem Mac OS X (bardziej szczegółowo najnowsza wersję CleanMyMac 3 opisaliśmy w tym wpisie) udostępnili nowe narzędzie pod nazwą Encrypto. Celem tego programu jest szyfrowanie plików lub folderów które np. chcemy komuś udostępnić lecz boimy się to robić bezpośrednio za pomocą wiadomości e-mail lub różnego rodzaju serwisów które oferują przechowywanie i udostępnianie plików.

Korzystanie z programu jest na prawdę proste. Po otwarciu narzędzia dodajemy pliki lub foldery, wprowadzamy hasło, które będzie służyć jako zabezpieczenie i na koniec otrzymujemy zaszyfrowany naszym hasłem plik zawierający wybrane pliki który możemy teraz udostępnić, a osoba która otrzyma ten plik za pomocą tego programu i hasła którego użyliśmy będzie mogła otworzyć zawartość pliku. Co do zabezpieczeń, całość zabezpieczona jest 256-bitowym algorytmem AES który daje nam bezpieczeństwo na bardzo wysokim poziomie.

Program Encrypto jest dostępny całkowicie za darmo dla użytkowników systemu Mac OS X do pobrania w sklepie Mac App Store, natomiast posiadacze systemu Windows (tak na ten system to narzędzie też jest dostępne) mogą je pobrać bezpośrednio ze strony producenta czyli firmy MacPaw dostępnej pod tym adresem.

[appstore id=935235287]

To Top