Informacje i nowości

Jeszcze lepsze ekrany Retina w iPhone 6s

iPhone 6S

Z nowego raportu, pochodzącego z Chin, na temat następnej generacji iPhone’a możemy dowiedzieć się, że młodsi bracia dotychczasowych modeli 6 i 6 Plus, prawdopodobnie otrzymają wyświetlacz o znacznie większej rozdzielczości. Mniejsza wersja iPhone’a z ekranem wielkosci 4,7 cala, miałaby otrzymać ekran o rozdzielczości Full HD, a jego 5,5 calowy kompan będzie mógł pochwalić się rozdzielczością 2K.

Jeśli to prawda, pozwoli to iPhone’owi na konkurowanie, właśnie pod względem rozdzielczości, z flagowymi telefonami z systemem Android, które taką specyfikacje oferują już teraz.

Obecnie iPhone 6 ma rozdzielczość 1334×750, a iPhone 6 Plus – Full HD. Chociaż między wyświetlaczem full HD i 2k wielkiej różnicy przy codziennym korzystaniu z telefonu nie widać, to różnica jest bardzo widoczna gdy oglądamy na przykład wysokiej rozdzielczości materiał wideo.

Przypominamy, że na ten moment nowe rozdzielczości w przyszłych iPhone’ach to tylko plotka, którą należy traktować z przymrużeniem oka. Mówi się jeszcze też o innych zmianach jakie miałyby dotyczyć nowych telefonów od Apple np:

-podwojenie pamięci RAM w stosunku do poprzedników,
-zmiana rozdzielczości aparatu na 12 MP,
-wzmocnienie powłoki szafirowej dla iPhona 6s Plus,
-ulepszenie działania touch ID.

Jest rownież prawdopodobne ze Apple całkowicie zrezygnuje z pojemności 16 GB w iPhone’ach. Z niecierpliwością czekamy na nastepców obecnych modeli i na zmiany na lepsze!

[source name= cultofmac]

To Top