Aplikacje na iOS i OS X

Facebook Messenger od teraz bez konta Facebook

Facebook Messenger

Facebook czyli jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie który po wprowadzeniu multi-platformowego komunikatora dla użytkowników portalu znanego pod nazwą Facebook Messenger praktycznie przejął rynek komunikatorów internetowych.

Wczoraj firma ogłosiła, że już wkrótce każdy użytkownik telefonu będzie mógł korzystać z komunikatora Facebook Messenger, nawet nie posiadając konta w serwisie, sam proces aktywacji i użytkowania aplikacji będzie się odbywał za pomocą naszego numeru telefonu.

Facebook Messenger

Opcja ta jest już wdrażana w Kanadzie, Peru, Wenezueli oraz Stanach Zjednoczonych. Nowi użytkownicy którzy pierwszy raz uruchomią zainstalowaną aplikację otrzymają komunikat, w którym będzie widnieć informacja, że będą mogły dołączyć do społeczności Messengera podając imię i nazwisko, numer telefonu oraz wprowadzając zdjęcie. Oczywiście, dzięki tej funkcji będzie można dalej korzystać ze wszystkich udogodnień komunikatora, takich jak: rozmowy audio i wideo czy też udostępnianie plików multimedialnych.

Przydatna aktualizacja czy nie, jak sądzicie? Na pewno jeżeli chodzi o zwiększenie ilości użytkowników samego komunikatora, a co za tym idzie pozyskanie ich danych osobowych.

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/15/06/24/facebook-messenger-apps-to-allow-chatting-without-a-facebook-account]

To Top