Patenty Apple

iPhone 6s z modemem LTE Qualcomm

Wczorajszy raport o nowej słuchawce Apple mówi nam, że iPhone 6s nie będzie się dużo różnił od teraźniejszego modelu, minimalnie zmieni się tylko hardware telefonu, o czym pisał mój kolega redakcyjny Łukasz.

Anonimowe źródło udostępniło rzekomo zdjęcie wnętrza nowego iPhone’a, na którym możemy zobaczyć wbudowany modem LTE Qualcomm. Z tego wynika, że nowy telefon prawdopodobnie otrzyma chip Qualcomm MDM9635M, inaczej określany jako „9X35”. Miałoby to zdecydowanie zwiększyć wydajność w stosunku do teraźniejszej „9X25”, zastosowanej w iPhonie 6 i iPhonie 6 Plus. 

iphone-6s-qualcomm-chip-800x504

Dla normalnego użytkownika oznaczałoby to możliwość korzystania z sieci z prędkością osiągającą nawet do 300 Mbps, co jest wartością dwa razy większą niż w teraźniejszej linii iPhone’ów. Oczywiście jest to tylko liczba „katalogowa”, ponieważ wiadomo że ta prędkość jest bardzo ograniczana przez np. operatorów. Chip Qualcomm, który wszedł na rynek w zeszłym roku, jest również bardzo energooszczędny, co w bardzo dużym stopniu może poprawić żywotność baterii w iPhone’ie. Kto w naszych czasach nie używa internetu w telefonie? Dzięki technologii tego modemu będziemy mogli robić to jeszcze szybciej i z dużo większą wygodą.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2015/07/01/iphone-6s-qualcomm-lte/]

To Top