Informacje i nowości

Aresztowano go bo ładował iPhone’a w pociągu

Słyszeliśmy już o przestępczych incydentach z wykorzystaniem smartfona ale tego rodzaju występek to nowość. Pewien londyńczyk został aresztowany przez policję po tym jak naładował swojego iPhone’a w pociągu.

Robin Lee to 45-letni artysta, któremu zabrakło energii w trakcie podróży do domu. Postanowił podłączyć się do gniazdka w pociągu i trochę podładować baterię iPhone’a. Gdy dotarł do celu podróży, na stacji kolejowej już czekała na niego policja. Został zatrzymany pod zarzutem „nielegalnego pozyskiwania energii elektrycznej”.

Według oficera tzw. Wspólnoty Wsparcia Policji, który doniósł na Robina Lee, gniazdka elektryczne w pociągach są zarezerwowane dla służb sprzątających, a nie dla pasażerów, którym rozładowuje się telefon. Oficer zadzwonił na policję z informacją, że „mężczyzna staje się agresywny gdy ten upomina go, że nie powinien korzystać z nieswojego źródła prądu.”

Mężczyzna został szybko zwolniony z aresztu, a po zeznaniach świadków i samego Robina Lee, oskarżenie o przestępstwo zostało zmniejszone do ostrzeżenia.

Uważajcie gdzie ładujecie swoje iPhone’y i rozglądajcie się uważnie czy nie patrzy jakiś życzliwy informator…prawdopodobnie użytkownik sprzętu z Androidem…;-)

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/328951/man-who-charged-his-iphone-on-train-arrested-for-stealing-electricity/]

To Top